17 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'DA HANGİ BELEDİYE BAŞKANLARI YAKINLARINI SINAVSIZ MEMUR YAPTI

Samsun'da hangi belediye başkanları yakınlarını sınavsız memur yaptı

Samsun'da bazı belediye başkanlarının, özel kalem yolu ile oğullarını, kızlarını, damatlarını, yeğenlerini sınavsız memur yaptıkları gündeme geldi.

04 Şubat 2020 Salı 20:21 GÜNCEL

Samsun'da hangi belediye başkanları, oğullarını, kızlarını, yeğenlerini, damatlarını özel kalem müdürlüğünde görevlendirerek sınavsız memur yaptı.


Samsun'un AK Partili Çarşamba Belediyesinin eski Başkanı Hüseyin Dündar, bir günlük özel kalem müdürlüğü görevine getirilerek memur yapılması sonrası, bazı belediye başkanlarının da yakınlarını aynı yöntemle memur yaptıkları iddia edildi.

BİR GÜNDE SINAVSIZ  MEMUR OLDU
Çarşamba Belediyesinin eski Başkanı Hüseyin Dündar'ın Büyükşehir Belediyesinde bir günlük Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirilerek memur yapıldığı ardından da Rekabet Kuruluna müşavir olarak atandığı gündeme gelmişti.

Bu olayın ardından Samsun'da bazı belediye başkanlarının da yakınlarını aynı yöntem ile memur yaptıkları iddiası ortaya atıldı. 

BAŞKANVEKİLİ OĞLUNU MEMUR YAPTI
İddiaya göre Samsun'da Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk, oğlunu Özel Kalem'de görevlendirerek memur olmasını sağladı. Kapatılan Gazi Belediyesinin eski Başkanı Süleyman Kaldırım'da aynı yöntemle damadını memur yapmıştı.

GENÇ, METİN BURMA, NECATTİN DEMİRTAŞ'TA YAPTI
İddialara göre yine Canik Belediyesi eski Başkanı Osman Genç'te aynı yol ve yöntem ile iki oğlu ve yeğenlerini sınavsız memur yaptı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın da iki yeğenini Özel Kalem Müdürlüğü yolu ile önceki dönem belediye başkanlığında memur yaptığı öğrenildi. Yine CHP'li Atakum Belediyesi eski Başkanı Metin Burma'da başkanlığı döneminde bir yakınının sınavsız memur olmasını sağladı.

BELEDİYELER ARASI AKRABA PASLAŞMASI
Belediye başkanı yakınlarının,  özel kalem yolu ile memur yapılması  ile ilgili izlenen yolun ise, başkanların örneğin anlaştıkları bir başka belediyede yakınlarını görevlendirdikleri, görevlendirme yapılan belediyenin başkanının da kendi yakınını başka bir belediyede özel kalem müdürlüğünde iş başı yaptırdıkları öğrenildi. Bu yolla, başkanların birinci derecede yakın akrabalarının sınavsız memur yapıldıkları ileri sürüldü.

Samsun'da ayrıca bir çok belediyede, belediye başkanlarının aynı yol ve yöntem ile yakınlarını memur yaptıkları iddia ediliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

kemalcan

05 Şubat 2020 Çarşamba 08:36

SAMSUNKENTHABER BAKIYORUM ATAKUM BELEDIYESINE HICMI HIC DOKANMIYORSUN METİN BURMA DÖNEMİNDE DAMADI ÜMİT YASİN BAŞER NASIL MEMUR OLDU CEMİL DEVECİ DÖNEMİNDE YEĞENLERİ VE KANKALARI NASIL MEMUR OLDU OBJEKTİF OLMADIĞIN ORTAYA ÇIKIYOR OBJEKTİF GİBİ GÖRÜNÜYORSUN FAKAT ÖYLE DEĞİLSİN AK PARTİLİ BELEDİYELERE SALDIRIYORSUN

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da trafiğe açılacak olan Çiftlik caddesine Parkomatlar konuldu

Samsun'da trafiğe açılacak olan Çiftlik caddesine Parkomatlar konuldu