31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA HASTANEDE SKANDAL! YEMEKHANE PERSONELİNE KAN ALDIRILIYOR

Samsun'da hastanede skandal! Yemekhane personeline kan aldırılıyor

Samsun'da hastanede skandal! Yemekhane personeline kan aldırılıyor. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yemek dağıtmakla görevli şirket çalışanlarına Gazete Gerçek'in haberine göre hastanede kan alma, ölü taşıma ve ameliyathane işlerinin de yaptırıldığı iddia edildi.

04 Mart 2021 Perşembe 15:44 GÜNCEL

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yemek dağıtmakla görevli şirket çalışanlarına kan alma, ölü taşıma gibi işlerinde yaptırıldığı iddiasının Gazete Gerçek'te gündeme gelmesi sonrası, şirket çalışanlarının bu kez de sorguya çekildikleri ileri sürüldü.


Samsun'da yayın yapan Gazete Gerçek'te Tolga Birgücü'nün haberleştirdiği iddia ile ilgili, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan yemek firması çalışanlarının, hastane idarecileri tarafından tek tek odaya çekilerek sorgularının yapıldığı ileri sürüldü.Gazeteci Tolga Birgücü'nün imzası ile önceki gün Gazete Gerçek'te yayınlanan 'Ölü Bile Taşıttılar' başlıklı manşet haberde, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde asıl işi yemek dağıtmak olan şirket çalışanlarına, hastanede kan alma, ameliyathane, ölü taşıma, ölü çenesi bağlama, hasta taşıma, hasta temizliği gibi işlerinde yaptırıldığı bilgileri yer aldı. Bu haber sonrası Gazete Gerçek bugün de konuyla ilgili ikinci bir haber yayımlayarak, söz konusu yemek şirketi çalışanlarının odaya çekilerek sorgularının yapıldığını gündeme getirdi. Asıl işi yemek dağıtmak olan şirket çalışanlarına, yaptırılan angarya işlerle ilgili sorunu basına yansıtmaları nedeniyle baskı uygulandığı, işten atma tehdidinde bulunulduğu öne sürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a mutasyonlu virüs nasıl geldi? Gazeteci Cem Küçük açıkladı

Samsun'a mutasyonlu virüs nasıl geldi? Gazeteci Cem Küçük açıkladı