17 Mayıs 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA HAVZA, TEKKEKÖY VE ATAKUM TAPU MÜDÜRLÜKLERİNDE POZİTİF VAKALAR ÇIKTI

Samsun'da Havza, Tekkeköy ve Atakum Tapu Müdürlüklerinde pozitif vakalar çıktı

Samsun'da Havza, Tekkeköy ve Atakum İlçe Tapu Müdürlüklerinde pozitif vakalar çıktı kurumlar karantinaya alındı.

19 Eylül 2020 Cumartesi 16:41 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs vakalarının görüldüğü Havza, Atakum ve Tekkeköy Tapu Müdürlükleri karantina altına alındı.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne gönderilen resmi yazıda, Atakum, Havza ve Tekkeköy ilçe Tapu Müdürlüklerinde çalışan personellerde Korona Virüs tespit edildiği bildirildi. Covid-19 salgını ile ilgili yapılan resmi yazışmada, Samun'a bağlı 3 ilçede bulunan Tapu Müdürlüklerinde çalışanlarda pozitif vakalara rastlanıldığı ve bu nedenle kurumların karantina alındıkları belirtildi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Samsun Bölge Müdürlüğünden yapılan resmi yazışmada, "Covid-19 salgınının en aza indirilmes i ve salgının etkilerinin azaltılması amacıyla bir takım tedbirlerin alınması gerektiği ilgi yazımız ile bildirilmiş idi. Ancak yapılan inceleme sonucunda halen sosyal mesafe, hijyen kuralları ve maske kullarına riayet edilmediği anlaşılmıştır. Müdürlüklerimizden Çamaş, Havza, Tekkeköy ve Atakum Tapu Müdürlüklerinde pozitif vakaların çıkması nedeniyle karantina altına alınmıştır. Bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için, tüm personel ve idarecilerin komşuluk ilişkilerine toplu yemeklere ve törenlere, bu ve benzeri kalabalık içeren aktivitelerden şiddetle uzak durulması, maske, temizlik ve mesafe kurallarına mutlaka uyulması konusunda personellerinizin uyarılması gerekmektedir. Bu itibarla, gerekli tüm tedbirlerin alınarak uymayanlar hakkında gerekli cezai işlem yapılacaktır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Necati

20 Eylül 2020 Pazar 17:43

Çok ilginç. Bugüne kadar Sgk, adliye, icra, hastane gibi birçok kurumda pozitif vakalar çıktı hiç haber olmadı. Tapudaki olay nasıl haber olabiliyor?

Ahmet Bayrak

20 Eylül 2020 Pazar 17:52

O kurumlarda Samsun Kent Haber'de haber oldu kaçırmışsınız galiba

Dudu Dilli

19 Eylül 2020 Cumartesi 20:58

Millet canının derdinde, bunlar ceza. Bu nasıl zihniyet !!!

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir, 170 hektar alanın yandığı deltanın yapılaşmaya açılmayacağını söyledi

Mustafa Demir, 170 hektar alanın yandığı deltanın yapılaşmaya açılmayacağını söyledi