19 Ağustos 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA HAVZALI MUHTARLAR ASKERLERE DESTEK İÇİN SINIRA GİDİYOR BELEDİYE BAŞKANI TİRİT DERDİNDE

Samsun'da Havzalı muhtarlar askerlere destek için sınıra gidiyor belediye başkanı tirit derdinde

Samsun'un Havza ilçesinde Muhtarlar Derneği üyeleri Zeytin Dalı Harekatında görev yapan askerlere destek vermek için sınıra gideceğini açıklarken, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise İstanbul'da tirit gecesi düzenleyeceğini duyurdu.

09 Şubat 2018 Cuma 19:08 GÜNCEL

Samsun'un Havza İlçesinde Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere destek vermek için sınıra giderek askerleri ziyaret edeceklerini açıkladı. Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'in ise İstanbul'da tirit gecesi düzenleyeceğini açıklaması yadırgandı. 


Samsun'un Havza İlçesi Muhtarlar Derneği Şubat Ayı İstişare Toplantısı, dernek başkanı Ahmet Çavdar başkanlığında dernek lokalinde gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere moral ve destek gezisi düzenlenme kararı da aldıklarını söyledi. Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, Hatay ile Suriye sınırında bulunan askerleri ziyaret etme kararı aldıklarını söyledi.

Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere moral vermek ve destek olmak istediklerini dile getiren Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Çavdar, "20 kadar muhtarımız ziyarete katılma kararı aldı. Ülkemizin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğu bu günlerde Havzalı muhtarlar olarak askerimizin yanında olduğumuz göstermek istedik. İnşallah salı günü Hatay'da görev yapan Mehmetçiklerimizi ziyaret edeceğiz. Allah güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun." dedi.

Öte yandan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise İstanbul Küçükçekmece'de düzenlenecek tirit gecesi için hazırlıklara başladıklarını söyledi. Murat İkiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, hazırlıklar kapsamında geçtiğimiz günlerde Küçükçekmece Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Temel Karadeniz ile görüştüklerini belirterek 25 Şubat Pazar günü İstanbul'da tirit gecesi düzenleyeceklerini söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valiliği silah kaçakçılığı operasyonunda 18 kişinin gözaltına alındığını açıkladı

Samsun Valiliği silah kaçakçılığı operasyonunda 18 kişinin gözaltına alındığını açıkladı