18 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA HEDEF HALK GAZETESİ MUSTAFA DEMİR OLAYINDA FENA TAKLAYA GELDİ

Samsun'da Hedef Halk Gazetesi Mustafa Demir olayında fena taklaya geldi

Samsun'da yayın yapan Hedef Halk Gazetesi, AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı ile ilgili ismi gündeme gelen Mustafa Demir olayında fena taklaya gelirken, Haber Gazetesi ise 'Demir Başkan' haberi ile Mustafa Demir'in adaylığını ilan etti.

20 Kasım 2018 Salı 16:31 GÜNCEL

AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için ismi gündeme gelen ve Ankara'ya giden eski bakan Mustafa Demir olayında yaşanan son dakika gelişmelerini gazeteyi erken basan Hedef Halk Gazetesi, atladı. 


AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için ismi gündeme gelen ve Ankara'ya giden eski bakan Mustafa Demir olayında yaşanan son dakika gelişmelerini gazeteyi erken basan Hedef Halk Gazetesi, atladı. 

Hedef Halk Gazetesi bugünkü sayısında, Samsun Kent Haber'in Mustafa Demir'in Ankara'ya çağrıldığına ilişkin dün gündeme getirdiği haberini Demir'den açıklama alarak yalanlama yoluna başvuran ve bu yönde haberler yapan bazı sitelerin yayınlarını referans alarak 'Algı operasyonu mu balon haberler mi' başlığı ile manşetinde yayınladı.

KÜÇÜK BİR KULİS İLE MUSTAFA DEMİR OLAYINI ÇÖZEBİLİRLERDİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi adaylığı ile ilgili ismi gündeme gelen Mustafa Demir Ankara'ya giderken, Hedef Halk Gazetesi gazeteyi erken basmanın dezavantajını yaşayarak, 'Demir İddiaları yalanladı' başlığı ile bir haber yayınladı. Açıklama sahibi Mustafa Demir'in sözlerini haberleştiren internet sitelerinin yayınladığı haberleri referans alan Hedef Halk Gazetesi, bunu yapmak yerine gazeteyi matbaaya göndermeden önce küçük bir kulis çalışması yapmış olsa idi, Mustafa Demir'in Büyükşehir adaylığı ile ilgili mutabakata varıldığı bilgisine rahatlıkla ulaşabilirdi. 

MANŞETLERİNİ İNTERNET SİTELERİNDEN ÇIKARTIYOR
Ancak gazete, Mustafa Demir'in açıklamalarına göre yayın yapan siteleri referans alarak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı ile ilgili açıklamasında siyaset yaparak ser verip sır vermeyen Mustafa Demir olayını atlamış oldu. Hedef Halk Gazetesi ayrıca Mustafa Demir olayında gazetenin birinci sayfasından kullandığı  'Algı operasyonu mu balon haberler mi' başlığı ile zaman zaman kendi gündemini de belirleyen internet gazetelerini de algı operasyonu ve balon haber yapmakla suçladı.

Öte yandan dün gece saatlerinde Mustafa Demir'in adaylığı ile ilgili netleşen bazı gelişmeleri takip eden Haber Gazetesinden Zerrin Zomuncu ise Haber Gazetesinin sürmanşetinden 'Demir Başkan' başlığı ile Mustafa Demir'in Samsun Büyükşehir adaylığı ile ilgili son gelişmeleri okuyucularına aktardı.

Mustafa Demir'in Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı ile ilgili ise Samsun Kent Haber edindiği kulis bilgilerini geçtiğimiz günlerden itibaren yayınlayarak, Demir'in adaylığının yüzde 99 onaylandığını okuyucularına duyurmuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkan aday adayı Davut Numanoğlu Devlet Bahçeli ile görüştü

Atakum Belediye Başkan aday adayı Davut Numanoğlu Devlet Bahçeli ile görüştü