22 Ekim 2020 Perşembe

SAMSUN'DA HEP AYNI FUARLARI DÜZENLEYEN TÜYAP'A YENİ VE FARKLI FUAR ÖNERİLERİ SUNALIM İSTEDİK

Samsun'da hep aynı fuarları düzenleyen TÜYAP'a yeni ve farklı fuar önerileri sunalım istedik

Samsun'da 4'üncü Gıda Fuarının açılışı yapılırken, her yıl aynı fuar organizasyonlarının TÜYAP tarafından tekrarlanması dikkati çekiyor. Bu nedenle Samsun'da yeni ve farklı sektörlerde fuarlar yapılması için TÜYAP'a bir kaç öneri sunalım istedik.

21 Kasım 2019 Perşembe 17:48 GÜNCEL

Samsun'da 4'üncü Gıda Fuarı Samsun Valisi Osman Kaymak ve davetlilerin katılımı ile açılırken, Samsun'da hep aynı fuarları düzenleyen TÜYAP'a yeni ve farklı fuar önerileri sunalım istedik.


Tekkeköy ilçesinde bulunan TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde açılışı yapılan 4. Gıda Fuarına,  AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Türkiye Aşçılar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Açıkgöz, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Eyüp Güler, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Hızır ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk gibi isimler katıldı.Samsun Valisi Osman Kaymak, 4'üncü Gıda Fuarında yaptığı konuşmada "Şehrimize katkı yapacak her türlü fuara katılmamız lazım. Nerede bir tanıtım fuarı varsa orada yöresel ürünlerimiz ve yöresel yiyeceklerimizle orada olmalıyız. Gerçekten Samsun’da yaşamak çok güzel, Samsun’un yemek kültürü çok güzel, ürünleri çok güzel, insanımız çok güzel bu güzellikleri Türkiye ve dünyayla paylaşmak durumundayız. Bu konuda da bütün kurumlarımızla işbirliği yapmak durumundayız. El ele verebilirsek bu güzel kenti daha ilerilere götürebiliriz. Biliyorsunuz 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı’nı kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Tabii ki bu gururu geleceğe taşımak için her alanda iddialı olmak durumundayız. Şüphesiz dünyayla entegre olmak, dünyadan alırken aynı zamanda dünyaya da vermek durumundayız. Ancak kendi değerlerimizi unutmadan dünyayla entegre olmalı, kişiliğimizi koruyarak her alanda mücadelemize devam etmeliyiz diye düşünüyorum" dedi.

YENİ FUAR ÖNERİLERİMİZ
Öte yandan TÜYAP tarafından Samsun'da her yıl Gıda, Ev'leniyoruz,  Kitap, Mobilya Dekorasyon, Tarım ve Hayvancılık gibi aynı fuarların sürekli tekrarlaması nedeniyle, Samsun'da yeni fuarlar yapılması için bazı önerilerde bulunmak istedik. Örneğin Samsun medikal aletler konusunda ön planda. TÜYAP bu konuda her yıl klasikleşen fuar organizasyonlarının dışına çıkarak Samsun'da, Medikal Aletler ve Sağlık Fuarı yapabilir mesela. Bunun yanı sıra TÜYAP Samsun'da klasikleşen fuar organizasyonlarından farklı olarak yine otomobil, teknoloji, turizm, savunma sanayi alanlarında da fuar etkinlikleri düzenleyebilir.  Neden olmasın.. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Ayvacıklı vatandaş su isyanını çektiği video ile anlattı

Samsun'da Ayvacıklı vatandaş su isyanını çektiği video ile anlattı