02 Temmuz 2020 Perşembe

SAMSUN'DA HİBE DESTEĞİ İLE YAPILAN DOĞA EVLERİ ATIL KALDI

Samsun'da hibe desteği ile yapılan Doğa Evleri atıl kaldı

Samsun'un Ayvacık ilçesinde 800 bin TL maliyetli Doğa Evleri beklenen ilgiyi görmeyince adeta atıl kaldı. Ayvacık ilçesine bağlı Örencik köyünde OKA'nın hibe desteği ile yapımına başlanan Doğa Evleri'ne hırsızlardan başka kimse gitmiyor.

03 Temmuz 2017 Pazartesi 18:10 GÜNCEL
Samsun'un Ayvacık ilçesinde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (OKA) hibe desteği ile 2010 yılında yapımına başlanan Doğa Evleri atıl kaldı.

Ayvacık ilçesinde turizmin geliştirilmesi amacıyla Doğa Evleri projesi kapsamında yapılan 7 adet ev için, yollar açıldı. Örencik köyünde yapılan Doğa Evleri, Ayvacık ilçesinde baraj gölü ve yeşil doğaya karşı muhteşem bir manzaraya bakmasına rağmen beklenen ilgiyi görmedi. 

Yapımına 2010 yılında başlanan 800 bin TL maliyetli Doğa Evlerinin atıl kalmasını fırsat bilen hırsızlar ise buraya dadandı. Devlet kaynakları ile yapılan ve yıllardan beri kimsenin kalmadığı ve kullanmadığı Doğa Evlerine dadana hırsızların burada bulunan klima, kablo ve bazı yapı malzemelerini çaldığı gündeme geldi.  Ayvacık  Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ise Doğa Evleri'nin kaderine terk edilmesini eleştirdi. Erdal Avcı, "Doğa Evleri için 2 bin 500 metrekare araziyi sahibi ilçe turizminin gelişmesi adına bedelsiz olarak proje kapsamında devretti. Ancak gelinen noktada araziyi veren arsa sahibide mağdur oldu. Doğa Evleri yıllardan beri kullanılmıyor ve boş durumda. Buranın boş ve kullanılmıyor olması nedeniyle buraya hırsızlar gelip gidiyor.  Burada bir kamu zararı ortaya çıktı, sorumlular hesap vermelidir "dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

senayi ekim

08 Ocak 2018 Pazartesi 08:46

sayın valim bu kadar güzel bir proje için size çok teşekkür ederim ben 07 01 2018 tarihinde ilk kez gittim gördüm orayı içim acıdı insanlıgımızdan utandım böyle bir şey olamaz yazık günahtır ne hale getirmişler orayı hiç mı buraya sahip çıkılmadı talan etmişler resmen her tarafını hala orda yatan kalkan alem yapan olması beni dahada çok üzdü her yeri açık hala yama edilmeye müsait bu nasıl olabilr neden hala sahip çıkılmıyor kalan yatak yorgan kilimalar battaniyeler o kad

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Meclis Başkanı'ndan FETÖ açıklaması

Meclis Başkanı'ndan FETÖ açıklaması