22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA HİÇ BİR ŞEY YAPILMADI! ORDU CUMHURİYET BAYRAMINI HAVAİ FİŞEKLERLE KUTLADI

Samsun'da hiç bir şey yapılmadı! Ordu Cumhuriyet Bayramını havai fişeklerle kutladı

Samsun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97'inci yılında Atatürk Anıtına çelenk sunumunun dışında hiç bir şey yapılmazken, Ordu, Zonguldak, İstanbul ve bir çok şehirde 97'inci yıl nedeniyle havai fişek, lazer ve hologram gösterileri yapıldı.

30 Ekim 2020 Cuma 15:01 GÜNCEL

Atatürk şehri, Kurtuluş Şehri, Meşale Şehir diyorlar Samsun için.. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97'inci yılının sönük geçtiği Samsun'da halka bayram coşkusunu yaşatacak hiç bir şey yapılmadı. 


ADD'nin Fener Alayı yürüyüşü ve Atakum Belediyesinin ilçede gerçekleştirdiği etkinliklerin dışında, şehir merkezinde hiç bir aktivite gerçekleştirilmedi.

19 Mayıs'ın 100'üncü yılı kutlamalarının bir yıl boyunca devam edeceği söylenmiş olmasına rağmen Cumhuriyet Bayramının 97'inci yılı ne yazık ki kent merkezinde sessiz sedasız bir şekilde geçti. 

Atatürk Anıtına çelenk sunumları ve protokol konuşmalarının dışında Samsun kent merkezinde ne Cumhuriyet konvoyu ne de bayram havasını yaşatacak bir etkinlik düzenlenmedi. Atatürk'ün Samsun'a çıkış noktası olan Tütün İskelesinden akşam saatlerinde acaba bir havai fişek gösterisi yapılır mı diye merak eden vatandaşlar, böyle bir şeyin gerçekleşmemesine üzüldü.

- Ordu'da Cumhuriyet Bayramının 97'inci yılı kutlamaları
Ordu, İstanbul, Zonguldak ve bir çok şehirde Cumhuriyetin 97'inci yılı havai fişek, lazer şovları ve hologram gösterileri ile kutlandı. Ordu Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Bayramının 97'inci yıl dönümünde kentte havai fişek gösterisi ile birlikte düzenlediği lazer şovları ile Ordululara bayram coşkusun yaşatırken, Zonguldak'ta da bayram yine havai fişek gösterileri ile kutlandı.

-İstanbul'da Cumhuriyet Bayramı Atatürk hologram gösterisi


- Samsun Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Bayramında sadece bayrak astı


İstanbul'da ise Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı için özel olarak gerçekleştirdiği Atatürk'ün hologram görüntüleri ve İstanbul'un tarihi mekanlarına yansıttığı Türk Bayrağı görüntüleri ile İstanbullulara bayramı hissettirdi. 

Diğer illerde hatta komşumuz Ordu ilinde Cumhuriyet Bayramı AK Partili belediye tarafından coşku içinde ve çeşitli gösterilerle kutlanırken, Atatürk şehri, Kurtuluş şehri Samsun'da 97'inci yılın kutlandığı gece hiç bir şey yapılmaması eleştiri konusu oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Bayramının 97'inci yılında tarihi hizmet binasına sadece bir Türk bayrağı astı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İzmir depremini 15 saat önceden bilen isim Samsun için de deprem uyarısı yapmış

İzmir depremini 15 saat önceden bilen isim Samsun için de deprem uyarısı yapmış