24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA HİJYEN KURALINA UYMAYIP LAHANALARI YERE SEREN PAZARCIYA CEZA

Samsun'da hijyen kuralına uymayıp lahanaları yere seren pazarcıya ceza

Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Kışla mahallesi Yeşil Yazı sokak üzerinde kurulan halk pazarında Korona Virüs'e rağmen hijyen kurallarına uymayarak satış için getirdiği lahanaları yerlere seren pazarcıya belediye zabıtaları ceza uyguladı.

19 Kasım 2020 Perşembe 14:54 GÜNCEL

Samsun'da halk pazarlarında satılan gıdaların Korona Virüs'e rağmen hijyensiz ortamlarda satıldığı ihbarı üzerine denetim yapan zabıta, yerlere serilmiş lahanalara el koyarak, esnafa ise ceza uyguladı.


İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, hijyen kurallarına aykırı olarak tezgahta olması gereken sebzeyi pazar yerinde kaldırıma bırakan halkın sağlığını tehlikeye atan pazarcı esnafına cezai işlem uygulayarak ürünleri topladı.

İlkadım  Belediyesi Zabıta Ekipleri, Covid-19 (koronavirüs) tedbirleri kapsamında gerçekleştirdiği denetimlerde hijyen kurallarına uymayan pazar esnafına göz açtırmıyor. 


İlkadım ilçesinde halkın sağlığı için yeni tip korona virüs salgınına karşı çalışmalarını, denetimlerini sıklaştıran İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kışla mahallesi yeşil yazı sokak üzerine kurulan halk pazarında sabahın erken saatlerinde pazarda satılmak üzere Lahanaları tezgah yerine kaldırım üzerine her türlü dış etkenlerden korunaksız olarak açığa bırakan pazar esnafına müdahale etti. Hijyen kurullarına aykırı olarak açıkta duran ürünleri toplayan ekipler  pazarcı esnafına 5326 sayılı Kabahatler Kanunun ve 1593 sayılı Umum Hıfzısıhha Kanunu gereği cezai işlem uyguladı.Halk sağlığı için Zabıta Müdürlüğü’nün denetimlere aralıksız devam edeceğini dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Vatandaşın sağlıklı koşullarda üretilmiş ve satışa sunulmuş gıdaları tüketebilmeleri amacıyla sık sık denetimler gerçekleştiriyoruz. Özellikle hijyen açısından standartlara uymayanları yakın takibe aldık. Halk sağlığı açısından belediye olarak biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Vatandaşlardan ise her hangi bir olumsuzlukta belediyenin 153 numaralı telefonundan bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Havza'da yavru köpek iki bacağı kesilmiş halde kanlar içinde bulundu

Samsun Havza'da yavru köpek iki bacağı kesilmiş halde kanlar içinde bulundu