17 Ekim 2021 Pazar

SAMSUN'DA İÇME SUYU NEDEN KOKUYOR? LAĞIM KARIŞTI İDDİASINA SASKİ'DEN AÇIKLAMA

Samsun'da içme suyu neden kokuyor? Lağım karıştı iddiasına SASKİ'den açıklama

Samsun'da Pazar günü içme suyunda koku olduğu iddiası ortalığı karıştırdı. Samsun'da bir çok vatandaş SASKİ'ye içme suyunun koktuğu yönünde şikayetler yağdırdı.

23 Şubat 2020 Pazar 16:08 GÜNCEL

Samsun'da Pazar günü içme suyunun koktuğu ve içme suyuna lağım karıştığı iddiası vatandaşların panik yaşamasına neden oldu.


Kent merkezinde bir çok vatandaş, SASKİ'ye içme suyunun koktuğu yönünde şikayetler yağdırdı. İçme suyundan ağır bir koku gelmesinden şikayet eden vatandaşlar SASKİ'ye bunun sebebinin ne olduğunu sordu.

Samsun'un bir çok ilçesinden gelen kuku şikayeti üzerine Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), içme suyunda koku olduğuna yönelik iddialara ilişkin açıklama yayımlandı. 

SASKİ tarafından yapılan açıklamada koku şikayeti ile ilgili yapılan analizler sonucunda insan sağlığını etkileyecek riskli bir durumun söz konusu olmadığı belirtildi.

SASKİ konuya ilişkin kamuoyuna şu bilgilendirmeyi yaptı.
“Samsun şehir geneline verilen içme suyunun bakteriyolojik ve kimyasal açıdan analizleri sürekli yapılmakta olup, insan sağlığını etkileyecek riskli bir durum söz konusu değildir. Farklı adreslerden gelen bahse konu şikayetler için ekiplerimiz sahada gerekli araştırmalarını yapmakta ve çalışmalarını sürdürmektedirler” 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

oss

29 Şubat 2020 Cumartesi 10:36

Güvenmiyorum bağımsız laboratuvarlarda yapılarak BU AÇIKLAMAYI belediye değil, YAPAN kurum adına halksağlığı müdürlüğü yapsın....

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun İMO Başkanlığına Cevat Öncü yeniden seçildi

Samsun İMO Başkanlığına Cevat Öncü yeniden seçildi