07 Temmuz 2020 Salı

SAMSUN'DA İÇME SUYU RAMAZAN AYINDA ZAMLANDI, AMASYA'DA ÜCRETSİZ OLDU

Samsun'da içme suyu Ramazan ayında zamlandı, Amasya'da ücretsiz oldu

Samsun'da 31 Mart seçimlerinin ardından Ramazan ayında içme suyuna yüzde 25 zam yapılırken, Amasya'da ise belediye başkanı Amasyalılara suyu Ramazan ayı boyunca ücretsiz yaptı.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 22:17 GÜNCEL

Samsun SASKİ, 31 Mart seçimleri sonrası Ramazan ayında içme suyuna yüzde 25, sayaç okuma bedeline ise yüzde 150 zam yaparken, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasyalılara şebeke suyunu Ramazan ayı boyunca ücretsiz yaparak dikkatleri çekti.


Samsun'da suya yapılan yüzde 25 oranındaki zam tartışılırken, Amasya Belediye Başkanı Sarı'nın Ramazan ayında Amasya'daki ev ve iş yerlerinden Ramazan ayı boyunca su ücreti alınmayacağını açıklaması Samsunlu vatandaşların da gündemi oldu.

Samsun'da suya yapılan yüzde 25 zammın ardından kentte birçok sosyal medya kullanıcısı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı'nın Ramazan ayında suyu ücretsiz yapması ile ilgili paylaşımlarda bulunarak, Samsun'daki su zammına tepki gösterdi.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Ramazan ayında ev ve iş yerlerine belediye olarak ücretsiz su verirken bu uygulamanın Ramazan Bayramı süresince de devam edeceği bildirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Ender coşkun

26 Mayıs 2019 Pazar 21:42

Amasya oturmanın faydaları yaparsa mehmet sarı yapar mehmet başkanıma saygılar sunuyorum

ALİOSMAN KEFELİ

26 Mayıs 2019 Pazar 16:59

Tek kelime ile harika, Amasyadakide Belediye başkanı Samsun dakide Belediye Başkanı. Samsun da Belediye kasasında açık var herhalde.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Müge Anlı'da 22 gündür kayıp Ecrin bebek için 'Şeytan aldı götürdü' dediler

Müge Anlı'da 22 gündür kayıp Ecrin bebek için 'Şeytan aldı götürdü' dediler