22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA İÇME SUYUNA 10 KURUŞ DAHA ZAM GELDİ

Samsun'da içme suyuna 10 kuruş daha zam geldi

Samsun'da Aralık 2020 itibari ile içme suyuna otomatik olarak 10 kuruş daha zam geldi.

05 Aralık 2020 Cumartesi 15:29 GÜNCEL

Samsun'da içme suyuna TEFE-TÜFE'ye göre yansıyan otomatik zamda, Aralık ayı itibari ile faturalara 10 kuruşluk daha zam yansıyacak.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından her ay TÜFE'ye göre ayarlanan su bedellerinin Aralık ayı fiyatları belli oldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Başkan Mustafa Demir'in başkanlığındaki meclis tarafından geçen yıl alınan kararla, su fiyatlarına her ay TÜFE oranına göre zam yapılması nedeniyle, Aralık ayında su fiyatlarına zam geldi.

10 KURUŞ ZAMLANDI 
Samsun Gazetesinden Merve İlhan'ın haberine göre Aralık ayı TÜFE oranının açıklanmasının ardından Samsun'da suya yüzde 10 kuruş zam yapıldı. Meskenlerde suyun metreküp fiyatı 4,54, işyerlerinde ise 8,99 oldu. Kasım ayında meskenlerde 4,44 olan suyun metreküp fiyatı, 10 kuruş zamlanarak  4,54 oldu.

TÜFE'DE REKOR KIRMIŞTI
Orta Karadeniz’de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Türkiye ortalamasının üzerinde artış göstermiş, TÜİK Samsun Bölge Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre Samsun, Tokat, Çorum, Amasya illerinin dahil olduğu bölgede TÜFE yıllık yüzde 15,99, aylık yüzde 3,0 artmıştı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Samsunlu

05 Aralık 2020 Cumartesi 16:11

Helal sana başkan. 10 kuruş nedir ki az yapmışlar birazcık gayretle ülkemizde su ücretinde lider olacağız . Ha gayret

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüksel Yıldırım Covid-19 yoğun bakımdan çıktı ilk mesajını verdi

Yüksel Yıldırım Covid-19 yoğun bakımdan çıktı ilk mesajını verdi