24 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA İHALESİZ SATIŞ İDDİASI O BELEDİYENİN MECLİSİNİ KARIŞTIRDI!

Samsun'da ihalesiz satış iddiası o belediyenin meclisini karıştırdı!

Samsun'un Terme İlçe Belediye Meclis toplantısı ihalesiz satış iddiasının ortaya atılması ile karışırken, satıştan elde edilen 130 bin lira gelirin belediyeye kasasına girmediği gündeme geldi, meclis üyeleri toplantı salonunu terk etti.

21 Haziran 2019 Cuma 11:50 GÜNCEL

Samsun'un Terme ilçesinde 4 milyon 390 bin liraya ihale edilen köprüye ait hurdaların ihalesiz satıldığı, satıştan elde edilen gelirin belediye kasasına girmediği iddiası Terme Belediyesi Meclis toplantısını karıştırdı.


Samsun'un Terme İlçesinde Fenk ve Yeni Mahallelerini birbirine bağlayan, öğrenci servisleri ve ağır tonajlı araçların geçtiği için demir ayakları yan yatan köprünün, demirleri hurda olarak satıldı. Köprüye ait demir ayakların ihalesiz satıldığı iddiası ise, Terme'de ve belediye meclisinde günün konusu oldu.

Hedef Halk Gazetesinden Alper Cabbar'ın haberine göre Terme'de köprünün yapımı Terme Belediye eski Başkanı Şenol Kul tarafından 4 milyon 390 bin liraya ihale edildi ve 6 ay içinde tamamlanması karara bağlandı. Bu ihale sonrası Terme ilçesinde eski köprüye ait hurdaların satılmasına karar verildi. Terme'de eski köprüyü yıkan yüklenici firma tarafından yeni köprünün inşaatına başlandı.

PARA BELEDİYE KASASINA GİRMEDİ Mİ?
Ancak eski köprüden kalan hurda demirleri belediye sattı. Satışın ihalesiz olması ve elde edilen 130 bin lira ilçede ve sosyal medyada 'paralar nereye gitti, ihalesiz satış nasıl yapıldı' şeklinde konuşulmaya başlandı. Hurdaların satışından elde edilen 130 Bin TL'nin belediye kasasına girmediği ve hesap defterlerine kaydedilmediği iddiası ise Başkan Ali Kılıç'ı sora soktu. 

KİME NASIL SATILDI?
Terme Belediye Başkanı Av. Ali Kılıç, Cumhur İttifakı AK Parti adayı Binali Yıldırım'a destek olmak için İstanbul'da olmasından dolayı Mehmet Devranlı'nın başkanlığında yapılan Haziran ayı meclis toplantısında gündeme gelen konuyu bir meclis üyesi sordu. Hurdaların kime, nasıl ve ne kadara satıldığını, paranın belediye kasasına girip girmediği konusunda bilgi istedi. Meclis üyesi net bir cevap alamadan meclis toplantısı bitirilmeye çalışıldı, üyeler ayaklandı ve toplantı salonunu terk etti.

GÖZLER FEN MÜDÜRLÜĞÜ'NDE
Meclis üyesi bu iddiaların Terme halkına açıklanmasını istedi. Meclis Başkanı Mehmet Devranlı da, hurda satışına ilişkin net bir bilgi sahibi olmadığını, konunun Fen İşleri Müdürlüğü'ne aktarılması ve detaylı bilgi verilmesinin doğru olacağını söyledi. Terme'de şimdi herkes Fen İşleri Müdürlüğü'nden gelecek yanıtı bekliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta Öcalan'ın mektubunun okunmasına çok sert tepki gösterdi

Erhan Usta Öcalan'ın mektubunun okunmasına çok sert tepki gösterdi