24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'DA İLÇELERDE GÖRÜLEN YÜZ BİNDE VAKA ORANLARI AÇIKLANDI

Samsun'da ilçelerde görülen yüz binde vaka oranları açıklandı

Samsun'da KoronaVirüs vakalarının 17 ilçenin 12'sinde artış göstermeye devam ettiği, şehirde yoğun bakım doluluk oranının ise yüzde 70'in üzerinde olduğu açıklandı. KoronaVirüs'te Türkiye birincisi Samsun'da ilçelerde görülen yüz binde vaka oranları açıklandı.

24 Mart 2021 Çarşamba 12:39 GÜNCEL

Samsun'da KoronaVirüs vakalarında en çok artış gösteren ilçelerin yüz bin de görülen vaka oranları tek tek açıklandı.


SAMSUN'DA İLÇELERİN VAKA SAYILARI
Samsun Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Samsun'un il geneli vaka hızının yüz binde 508 olduğu, bu oranın İlkadım ilçesinde yüz binde 599, Asarcık ilçesinde yüz binde 766, Bafra ilçesinde yüz binde 642 Terme ilçesinde yüz binde 606, Ondokuz Mayıs ilçesinde ise yüz binde 837 olduğu belirtildi.
SAĞLIK MÜDÜRÜ SON RAKAMLARI AÇIKLADI
Samsun'da pandeminin ildeki genel seyri ve vaka dağılımı hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, vaka sayılarının artış göstermeye devam ettiğini belirterek "İl olarak vaka artış trendimizin zirvesine doğru adım adım ilerlediğimizi ve yoğun bakım doluluğunda yüzde 70’in üzerinde rakamlara doğru tırmandığımızı görüyoruz. Samsun’da halen 17 ilçemizin 12’sinde vaka artışı sürüyor. İl olarak insidans hızımız yüz binde 508 ama Ondokuzmayıs ilçemizde bu oran yüz binde 837, Asarcık ilçemizde 766, Bafra ilçemizde 642, Terme ilçemizde 606, , İlkadım ilçemizde ise yüz binde 599" dedi.

Samsun Sağlık İl Müdürü Oruç, il genelinde ayrıca 285 bin doz KoronaVirüs aşısı yapıldığını da dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

SAMSUNLU

29 Mart 2021 Pazartesi 14:14

SAYIN VALİMİZ GÖRMÜYORMU BU RAKAMLARI?? NEYİ BAKLİYORLAR TEDBİR ALMAK İÇİN, ÇEVREMDE DUYDUĞUM VAKALARIN BİRÇOĞU ÖĞRETMEN. BU KİŞİLER OKULLARA GÖTÜRÜYOR VE ÖĞRENCİLERE BULAŞTIRIYOR ONLARDA AİLELERE.. YAZIK YA BU OKULLARI VE KUAFÖR SALONLARI KAPATILMALI. ESNAFA YAZIK OLUYOR AMA ÖNCE SAĞLIK

Vatandaş

25 Mart 2021 Perşembe 08:50

polisimiz, bekçimiz, zabıtamız, ankaraya kongreye giden otobüslere birşey diyemediniz ya, Allah sorsun...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'dan AK Parti Büyük Kongresine gidenlere dönüşte Covid-19 testi uygulansın

Samsun'dan AK Parti Büyük Kongresine gidenlere dönüşte Covid-19 testi uygulansın