28 Mayıs 2020 Perşembe

SAMSUN'DA İLKADIM BELEDİYESİ ÇÖPLER İÇİN ALO ÇÖP TAKSİ UYGULAMASINI BAŞLATTI

Samsun'da İlkadım Belediyesi çöpler için Alo Çöp Taksi uygulamasını başlattı

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi, sokak ve mahalle aralarında ki çöp sorununu çözüme kavuşturmak için Alo Çöp Taksi uygulamasını devreye soktu.

15 Ekim 2019 Salı 20:34 GÜNCEL

Samsun'da İYi Partili İlkadım  Belediyesi tarafından ilçedeki temizlik çalışmalarının daha hızlı yapılabilmesi için 'çöp taksi' uygulaması başlatıldı.


Yaptığı yeni yatırımlarla vatandaşın ayağına hizmet götürmeyi hedefleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Özel olarak tasarlanan çöp taksilere vatandaşlarımız bir telefonla ulaşıp çöpünü aldırabilecekler" dedi.

Özel olarak tasarlanan ve her yere girebilen çöp taksiler, normal çöp toplama araçlarına göre daha fonksiyonel olarak hizmet verecek. Vatandaşların ’Alo Çöp Taksi’ sayesinde bire bir temizlik hizmeti alabileceklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "444 55 01 /153 numaralı telefonla sunulan hizmet, ilçe merkezi ve tüm kırsal mahallelerde geçerli olacak. Küçük hacimli atıkların ara mahallerden toplanması için ’çöp taksi’ dönemini başlattık. İlk etapta 2 adet çöp taksiyi devreye olacak. Mini damperli çöp taksiler büyük çöp araçların giremediği bölgelerde hizmet verecek. Çöp taksiler ihbar üzerine bölgeye giderek çöplerin hızla toplanmasını sağlayacak" diye konuştu.Temizlik hizmet kalitemizi artırıyoruz
Belediyeler tarafından sunulan temizlik hizmetlerinin aksatılmadan ve eksiksiz yerine getirilmesi gereken bir hizmet olduğunu altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş  ''Temizlik işleri müdürlüğümüzde verilen hizmet kalitesinin arttırılması yönünde çalışmalarımız sürüyor. Bunlardan biri de bu çöp taksilerdi. Ben bu hizmette katkısı bulunan yetkili firmamız ve çalışanları ile birlikte müdürlüğümüz personeline teşekkür ediyorum'' dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Kenan Yavuz

16 Ekim 2019 Çarşamba 13:27

boş boş konuşuyorsun admin. belediyenin çöpleri topladığı mı var.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'den Biyokütle Santrali açıklaması

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'den Biyokütle Santrali açıklaması