22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA İLKADIM BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASININ SATIŞ İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

Samsun'da İlkadım Belediyesi eski hizmet binasının satış ihale tarihi belli oldu

Samsun'da İlkadım Belediyesinin 24 yıldır kullandığı hizmet binası satışa çıkartılıyor. İlkadım Belediyesi eski hizmet binasının satış ihale tarihi belli oldu.

25 Eylül 2019 Çarşamba 23:02 GÜNCEL

Samsun'da bir süredir satışı gündemde olan İlkadım Belediyesine ait eski hizmet binasının satış ihale tarihi belli oldu.


Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından İYi Partili Necattin Demirtaş'ın başkanlığı kazandığı İlkadım Belediyesinde tüm hizmet birimleri bir süre önce yeni yapılan hizmet binasına taşındı. 

Belediyenin yeni hizmet binasına taşınması ile atıl durumda kalan eski hizmet binasının ise mali sorunlara çare olması amacıyla satışa çıkartılması planlanıyordu. İlkadım Belediyesinin 24 yıldır kullandığı eski hizmet binasının ihale yolu ile satışa çıkartılması ile ilgili engellerin aşıldığı binanın 5 Kasım 2019 tarihinde ihale ile satışa çıkartılacağı öğrenildi.

1994 yılında İlkadım Belde Belediyesi olarak kurulan, Gazi ve Yeşilkent Belde Belediyelerinin de kapatılması ile İlkadım Belediyesi adını alarak 24 yıl hizmet veren eski binanın satış ihale duyurusu yapıldı.

Gerçek Taraf haber sitesinde yer alan habere göre yeni Belediye binasının, Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi ile Ulugazi TOKİ konutları arasına yapılmasının ardından boşaltılan eski belediye binası atıl bir şekilde kaldı. Belediye yetkilileri, Samsun’un İlkadım İlçesi Pazar Mahallesi 100. Yıl Bulvarı üzerinde bulunan eski İlkadım Belediyesi hizmet binasının ihale yoluyla satışa çıkarıldığını duyurdu. Kullanılmayan eski hizmet binasında ki tüm birimler ise Ulugazi TOKi konutlarının olduğu yerde bulunan yeni belediye binasına taşındı.

Gerçek Taraf haber sitesinde yer alan haberde, İlkadım Belediyesinin eski binası ile ilgili satış ihalesinin 5 Kasım 2019 Salı günü saat 11.00'de İlkadım Belediyesi yeni hizmet binası Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde gerçekleşeceği, ihale şartnamesinin de Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden temin edilebileceği belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

26 Eylül 2019 Perşembe 09:53

sayın valimiz bu iki eski belediye binası okul olarak kullanılsın hazine belediyeye versin parasını alsın okullar cok kalabalık belediye ve milli eğitim bakanlığı ile görüşülerek buralar okul olarak kullanılsın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Tarım Fuarında kafese doldurulan tavukların balık istifi sergilenmesi tepki çekti

Samsun Tarım Fuarında kafese doldurulan tavukların balık istifi sergilenmesi tepki çekti