27 Ekim 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA İLKADIM BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SOBA YARDIMI YAPTI

Samsun'da İlkadım Belediyesi ihtiyaç sahiplerine soba yardımı yaptı

Samsun'da İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, havaların soğumaya başlaması ile ihtiyaç sahiplerine soba yardımı yaptı.

05 Ekim 2021 Salı 22:10 GÜNCEL

Samsun'da ihtiyaç sahiplerine İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından soba yardımı yapıldı.


Soba yardımı ile ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Bize müracaat eden vatandaşlarımızın gerçekten ihtiyaç sahibi olması tek kriterdir" dedi.

İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri Kadın Koordinasyon Merkezi ile birlikte sobası olmayan ihtiyaç sahibi ailelere soba yardımında bulundu.

İhtiyaç sahiplerinin soğukta yaşamalarına gönüllerinin razı olmayacağını açıklayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, şunları dile getirdi.
"İhtiyaç sahibi ailelerimizden Sosyal Yardım Müdürlüğümüze talep gelmesi durumunda yardımlarımıza devam edeceğiz. Kış şartlarını hissedilmeye başlandığı bu günlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın üşümemesi ve sıcak yuvalarında rahat bir şekilde yaşayabilmeleri için soba yardımı yapıyoruz. Temin ettiğimiz sobalar Kadın Koordinasyon Merkezi ekiplerince ailelerimizin evlerine kadar götürülüp teslim ediliyor" dedi.

Samsun Kent Haber Editörün Notu: Belediyelerin insana dokunan işler yapması gerektiği bir süreç içindeyiz. Bu nedenle ihtiyaç sahiplerine soba yardımı yapılmasını olumlu bulmakla birlikte, pandemi nedeniyle piyasalarda oluşan ekonomik dar boğazın parayı pul, yoksulu da daha yoksul yaptığını söylemeye gerek yok sanırız. Bu nedenlerle elektrik ve doğalgaz faturalarının bu kış ayında katlanacağını ve bir çok ailenin bu faturaları ödemekte zorlanacağı, hatta ödeyemediği için doğalgaz ve elektriğinin kesileceği aşikar. Bununla birlikte odun ve kömür alamayacak durumda olan bir çok aile var. Soba yardımı yapılırken bu ailelere kömür ve odun yardımlarının da yapılması gerek. Aksi takdirde odun ve kömürü olmayan ihtiyaç sahibi aile, neylesin sobayı. Ve yine haberde ‘Niye fotoğraflarımız çıkmadı’ diye soracak olanlara şunu belirtmek isteriz. İhtiyaç sahipleri ile yapılan yardım sonrası çekilen fotoğrafların basına servis edilmesini doğru bulmuyoruz! O yüzden yardımı yapan kişi ve kişilerin fotoğraflarını kullanmıyoruz! Sonra yoksullar üzerinden prim yapılıyor deniliyor. Bu da hiç hoş olmuyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Uğur

06 Ekim 2021 Çarşamba 17:33

3 sene oldu hala ilkadım belediyesinde işe alınma sözü verilipte bekleyen arkadaşlarım var abi ben anlamadım bu işten bişe el altından alımlar başlamış maşallah nediyelim bal tutan parmağını yalar mı diyelim öyle diyelim :)

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fatih Erbakan 10 Ekim 2021 tarihinde Samsun'a gelecek

Fatih Erbakan 10 Ekim 2021 tarihinde Samsun'a gelecek