09 Mayıs 2021 Pazar

SAMSUN'DA İLKADIM BELEDİYESİ O İNŞAATLARIN YAPIMINI EKONOMİK GEREKÇELERLE DURDURDU

Samsun'da İlkadım Belediyesi o inşaatların yapımını ekonomik gerekçelerle durdurdu

Samsun'da 31 Mart yerel seçimleri sonrası Millet İttifakına geçen İlkadım Belediyesinde, AK Partili Erdoğan Tok döneminde yapımına başlanan Unkapanı Kültür Merkezi ve Cami Külliye inşaatları ekonomik gerekçelerle durduruldu.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 14:31 GÜNCEL

Samsun'da 31 Mart seçimleri öncesi AK Partili belediye başkanı Erdoğan Tok'un yapımını başlattığı Unkapanı Kültür Merkezi ve Cami Külliye inşaatları, belediyenin içinde bulunduğu mali sorunlar nedeni ile durduruldu.


Samsun İlkadım Belediyesi'ni İYİ Partili Necattin Demirtaş'ın kazanmasının ardından eski Başkan Tok'un hayata geçirdiği projelerden bazıları durdu. Projelere ne olacağı bilinmiyor 

Samsun'da İllkadım Belediyesi eski Başkanı Erdoğan Tok'un görevi 31 Mart sonrası Necattin Demirtaş'a devretmesi sonrası, ilçede hayata geçirilen projelerden bazıları durduruldu. Belediye de ki personellerinde maaşlarının yüzde 25'i eksik ödenirken, durdurulan projelerin ne olacağı merak ediliyor. 

PROJELER NE OLACAK?
Hedef Halk Gazetesinden Zekeriya Fırat'ın haberine göre 31 Mart yerel seçimlerinde İlkadım Belediyesi'ni Cumhur İttifakı'nın adayı AK Partili Başkan Erdoğan Tok'tan devralan İYİ Partili Necattin Demirtaş, belediyenin borcunu 264 milyon lira olarak açıklamış, kaynak yaratmak için belediyeye ait iki hizmet binasının satışı kararını almıştı. Belediyede personelin maaşları yüzde 25 eksik yatırılırken, eski başkan Erdoğan Tok döneminde hayata geçirilen projelerden bazıları durdu. Projelere ne olacağı bilinmiyor. 

UNKAPANI KÜLTÜR MERKEZİ VE KÜLLİYE DURDU 
Samsun İlkadım'da Unkapanı Kültür Merkezi, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yıkılmış, Haziran ayında ise düzenlenen törenle yeni projenin temelleri atılmıştı. 16 bin metrekare alana inşa edilmeye başlanan kültür merkezinin 15 milyon lira mal olması planlanırken, 5 katlı binanın yapılmış karkas şeklindeki inşaatı alınan kararla durduruldu. Yine İllkadım Belediyesi eski Başkanı Erdoğan Tok döneminde hayata geçirilen Ihlamur Cami Külliye projeside durduruldu. Caminin tamamlanması için cami yaptırma derneği, işlek caddelere ilanlar astı. İki projenin ne olacağı ise bilinmiyor

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Isı bilen

22 Mayıs 2019 Çarşamba 14:58

Çok basit evrak onaylamıyorum, senin binanda iskân sıkıntılı , işin çok zor deyip,sen 10 mikser harç, sen iki kamyon tuğla deyip esnafa çökmüş müdür acaba..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yağan bahar yağmuru Atakum ilçesinin sokaklarını göle döndürdü

Samsun'da yağan bahar yağmuru Atakum ilçesinin sokaklarını göle döndürdü