28 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA İLKADIM BELEDİYESİ ZABITASINDAN SKANDAL İFŞAAT PAYLAŞIMLARI

Samsun'da İlkadım Belediyesi zabıtasından skandal ifşaat paylaşımları

Samsun'da Necattin Demirtaş'ın başkanlığını yaptığı İlkadım Belediyesi hizmetleri ile değil skandal ifşaatlarla gündeme geliyor.

26 Temmuz 2020 Pazar 22:38 GÜNCEL

Samsun'da belediye zabıtası görev yaptığı belediye ile ilgili sosyal medya sayfasından şok eden itham ve iddialarda bulunan paylaşımlar yaptı.


31 Mart seçimlerinden sonra İlkadım Belediyesi hizmetlerden çok ilginç ve dikkat çekici iddialar ve ifşaatlarla gündeme geliyor. 

Seçim sonrası, bir marketten yapılan yüksek fiyatlı mal alımları Denetim Komisyonu Raporlarına yansırken, söz konusu market sahibinin 31 Mart seçimlerinde Necattin Demirtaş'ın seçim masraflarını üstlenen kişi olduğu iddiaları ayyuka çıkmıştı.  Yine aynı marketin mal verdiği İhlamur Kafe'ye ve Gazi hizmet binasına seçim sonrası giden bazı kişiler, burada seçimi kaybeden Erdoğan Tok döneminden beri çalışan bazı personelleri tehdit etmişti.

BAŞKAN YARDIMCILARININ KAVGALARI
Market olayı ile birlikte İlkadım Belediyesi, belediye başkan yardımcılarının kavgaları ile gündeme gelirken, Gazi İmar İnşaat Şirketi ile ilgili de ortaya atılan iddialar gündemi epeyce meşgul etmişti. Belediyede bazı meclis üyelerinin paravan şirketler kurarak belediyeden iş aldıkları yönünde iddialarda ortaya atılırken, belediye tarihinde belki de ilk kez bir olay daha yaşandı.

İŞ SÖZÜ VERİLENLER EYLEM YAPTI
Seçim sürecinde kendilerine iş sözü verildiğini ve bu sözün tutulmadığını söyleyen bir grup İlkadım Belediyesi binası önünde eylem yaparken, eylem yapan vatandaşlardan bazıları yaşadıkları mağduriyeti "İş bulduk bize işi bırakın gelin dediler ama aylarca bizi işe almadılar. İşimizden olduğumuz gibi ailelerinden bu nedenle boşananlarda oldu. Kandırıldık" diyerek açıklamıştı.

BELEDİYE ÖNÜNDE İŞ NÖBETİ, PERSONELE UYUŞTURUCU OPERASYONU
Özellikle seçim sürecinde iş sözü verildiği iddia edilen kişiler 31 Mart seçimleri sonrası İlkadım Belediyesi binası önünde ve içerisinde adeta nöbet tutarken, verilen sözlerin tutulmadığı gerekçesi ile bir başkan yardımcısına belediye binası önünde saldırı olduğu da gündeme gelmişti. İlkadım Belediyesinde ayrıca bazı çalışanlara narkotik polisleri tarafından operasyon yapılmış, çok sayıda çalışan uyuşturucu olayı ile ilgili gözaltına alınmıştı.

BELEDİYE ZABITASINDAN DİKKAT ÇEKİCİ İFŞAATLAR
Hizmetlerle anılması gereken Necattin Demirtaş başkanlığında ki İlkadım Belediyesinin 31 Mart seçimlerinden bu yana sürekli olumsuzluklar ve skandal iddialarla gündeme gelmesi dikkati çekerken, son olarak belediyede çalışan bir zabıta görevlisi de sosyal medya sayfasından hayli dikkat çekici iddialarda bulunarak ifşaatlarda bulundu.

İlkadım Belediyesinde zabıta olarak görev yapan bir çalışanın sosyal medya sayfasında paylaştığı o iddiaları yorumsuz yayınlıyoruz


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Haluk Koç gençler için aday olmadı! Samsun'dan üç isim CHP PM'ye girdi

Haluk Koç gençler için aday olmadı! Samsun'dan üç isim CHP PM'ye girdi