27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA İLKADIM BELEDİYESİNDE İMAR BARIŞI İZDİHAMI!

Samsun'da İlkadım Belediyesinde İmar Barışı izdihamı!

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde yürürlüğe giren İmar Barışı sonrası vatandaşlar imar, iskan sorunları ile birlikte borçlarını yapılandırmak için adeta kuyruğa girerek izdihama yol açtı.

22 Haziran 2018 Cuma 14:20 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde  İmar Barışı olarak bilinen yeni imar yasasının yürürlüğe girmesi üzerine İlkadım ilçesinde binlerce konut sahibi belediyeye koştu.


İmar Barışı olarak bilinen ve ülke genelinde 13 milyon konutun imar ve iskân sorununu çözmesi hedeflenen Yapı Kayıt Belgesi verilmesine ilişkin düzenlemenin yürürlüğe girmesi ile vatandaşlar belediyelere akın etti.

Samsun'da İlkadım Belediyesinde İmar Barışı izdihamı!

İLKADIM’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM HEYECANI
İmar Barışı'nın Resmi Gazete ‘de yayınlanarak yürürlüğe girmesini değerlendiren 
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Artık konut, imar, iskan sorunları çözülecek" dedi.
İmar Barışının halkta sevinç yaşattığını ifade eden Başkan Tok,“ Haziran ayından itibaren belediyemize 1.300 mükellefimiz müracaat etmiş olup 850 kişiye yapılandırma yapılmış ve 1.100 mükellefimiz Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün istediği bilgiler verilmiş olup, internet üzerinden müracaatlarını yapabilmeleri için bilgilendirilmiştir. Bu yasa ile beldemizde sıkıntılı olan mükelleflerimizin sıkıntıları giderilmiş olup her mükellefimize çare olmuştur. Bu yasadan her mükellefimizin yararlanması için gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Vergilerin peşin ödenmesinde yüzde 90’a kadar ceza ve gecikme zamlarının silindiği kararsız olan vatandaşlarımızın kurumumuza uğrayarak bu geniş yasadan faydalanmaları menfaatleri icabıdır.” diye konuştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta: PKK ve FETÖ Cumhur İttifakının karşısındaki oluşumları destekliyor

Erhan Usta: PKK ve FETÖ Cumhur İttifakının karşısındaki oluşumları destekliyor