21 Ağustos 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA İLKADIM BELEDİYESİNDE TAŞERON İŞÇİLERİN MÜLAKAT SINAVI SONA ERDİ

Samsun'da İlkadım Belediyesinde taşeron işçilerin mülakat sınavı sona erdi

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesinde kadroya geçecek olan taşeron işçiler için yapılan mülakat sınavı maratonu sona ererken, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, işçileri tebrik etti.

15 Mart 2018 Perşembe 16:00 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi'nde taşeron statüsünden kadroya geçecek personel için yapılan mülakat sınavları sona ererken İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mülakata giren işçilerle biraraya gelerek toplantı yaptı. 


Yeni taşeron yasasının ardından kadroya geçişte son aşama olan mülakat sınavları belediyeler arasında ilk olarak İlkadım Belediyesi tarafından yapıldı. 3 gün ve 4 oturumdan oluşan sınav maratonu son bulurken personeller tarafından İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a afişli teşekkür geldi. Sınav sonrasında personelle bir araya gelen Başkan Erdoğan Tok “Artık daha fazla çalışmalıyız” derken karşısında gördüğü “Gülen Gözlerde, Tatlı Sözlerde, Mutlu Yüzlerde, Hep İlklerde Sen Varsın Başkanım” yazılı afişle duygusal anlar yaşadı.Yeni taşeron yasasının açıklanmasının ardından hızla işlemlerin başlatılması için talimat veren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, sürecin başlamasıyla beraber çalışanın özlük haklarına dair ilk adımı atarak sendika yolunu açmıştı. Ardında da yine belediyeler arasında sınav sürecini başlatan ilk belediye İlkadım Belediyesi oldu. Belediye çalışanlarının mutluluğu için hızla gerçekleştirdiği uygulamalarla işçi ve çalışanlar arasında “İşçi babası Erdoğan Başkan” olarak anılan Başkan Tok’a personelde daha çok çalışma sözü verdi.

ERDOĞAN TOK “BÜYÜK BİR AİLE OLMANIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRİYORUZ

3 gün boyunca süren 4 oturumun tamamına katılarak personelle bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarıeroğlu’nun verdiği imkânlar doğrulusunda süreci olabildiğince hızlı ilerleterek yine belediyeler arasında ilk olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her zaman belirttiğim gibi benim yönetim anlayışımda personelin refahının en yüksekte olması gerektiği var. Bu düşünce ile gereken neyse her zaman yapmaya devam edeceğim. Değerli personellerimiz de bu sevginin karşılığında benim için çok anlamlı bir afişle bana teşekkür etmek istemişler. Ben bu büyük ailenin verdiği sorumluğu yerine getiriyorum. Bu güzel ve anlamlı sürprizleri için belediyemizin kıymetli çalışanlarına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Zeytin Dalı Harekatına karşı sosyal medyadan terör propagandasına iki tutuklama

Samsun'da Zeytin Dalı Harekatına karşı sosyal medyadan terör propagandasına iki tutuklama