22 Ocak 2022 Cumartesi

SAMSUN'DA İNŞAAT MÜHENDİSLERİ GELENEKSEL DAYANIŞMA GECESİNDE BİR ARAYA GELDİ

Samsun'da İnşaat Mühendisleri geleneksel dayanışma gecesinde bir araya geldi

Samsun İnşaat Mühendisleri Odası, 'İnşaat Mühendisleri Günü' nedeniyle Şehir Kulübünde Geleneksel Dayanışma gecesi düzenledi.

13 Kasım 2021 Cumartesi 23:00 GÜNCEL

Samsun'da İnşaat Mühendisleri Geleneksel Dayanışma gecesinde bir araya geldi. İnşaat Mühendisleri Günü dolayısı ile düzenlenen gecede, meslek yaşamlarında 25, 40, 50 ve 60 yılını dolduran inşaat mühendislerine plaket verildi.


Samsun İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cevat Öncü, gerçekleşen gecede yaptığı konuşmada, "Bilindiği üzere, her yıl 19 Aralık Odamızın Kuruluş yıldönümü olmasından dolayı tarihi İnşaat Mühendisleri günü olarak kutlanmaktadır. İnşaat Mühendisleri Odası olarak her yıl Kuruluş yıldönümümüzü çeşitli etkinliklerle kutlamaktayız. Genellikle aynı gün meslek yaşamında 25, 40, 50 ve 60. Yılını dolduran üyelerimize hizmet ve onur belgeleri ile birlikte günün anısına plaket sunumu yapmaktayız. İçinde bulunduğumuz pandemi koşulları nedeniyle, 2020 yılında bu kutlama ve törenimizi gerçekleştiremedik. Kısmi normalleşme sürecini yaşadığımız bu günlerde Aralık ayında salgının büyümesi ve kapanma olasılığını öngördüğümüz için Yönetim Kurulu olarak bugün plaket sunumu ve Geleneksel kutlama gecemizi gerçekleştirmeyi uygun bulduk. 2020 yılında gerçekleştiremediğimiz kutlama ve plaket törenimizi bu yıl Aralık ayını beklemeden 2 yıl için birlikte düzenledik yani 2020 – 2021 yıllarının kutlamalarını birleştirmiş olduk." dedi.Cevat Öncü, Geleneksel Dayanışma gecesinde yaptığı konuşmada ayrıca ülkemizin yüzde 95'i, nüfusun yüzde 98'inin de ciddi anlamda deprem riski altında olduğuna işaret ederek, imar aflarının kanayan bir yara olduğunu vurguladı. Samsun İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Öncü, şunları dile getirdi.
"Samsun'da dahil tüm kentlerimizde hiçbir şekilde mühendislik hizmeti almamış veya sonradan kat ilaveleri ve benzeri şekilde müdahalelerle bozulmuş olan kontrolsüz ve kalitesiz olarak inşaa edilmiş pek çok yapı bulunmaktadır. Ülkemizdeki mevcut yapıların maalesef yarısına yakını bu durumdadır. Yapı stokumuzun önemli bölümü can ve mal güvenliği açısından elverişli değildir. Pek çok yurttaşımızda bu yapıları kullanmaya devam etmektedir."

Cevat Öncü'nin konuşmasının ardından meslekte 25 yılını dolduran Emine Balaban, Fuat Balaban, Kadir Bedir, Saim Künkül, Bekir Bora Kocabaş, Meral Birinci, Şenay Yakın, Metehan Göroğlu ile, meslekte 40 yılını dolduran Vedat Yılmaz, Zekai Murzioğlu, Ömür Ulubay, Volkan Tosun, Neşe Özkoç, Dursun Kaptan Şahin, Şendoğan Bozkurt, Cemil Öksüz, Mustafa Yurt, Şaban Cavga, Bilal Şahin, Cemal Demirel, Selçuk Tomrukçu ile meslekte 50 yılını dolduran Hasan Koç, Refik Akın, Latif Arkın Soydan, Şadi Uyar ile meslekte 60 yılını dolduran Yüksel AYdın ve Yılmaz Yapıcı'ya plaket verildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Apaydın İş Merkezi'nin yıkımı yapıldı

Samsun'da Apaydın İş Merkezi'nin yıkımı yapıldı