20 Nisan 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA IRAKLI AİLENİN YENİ DOĞAN BEBEĞİ HASTANEDE REHİN TUTULDU İDDİASI

Samsun'da Iraklı ailenin yeni doğan bebeği hastanede rehin tutuldu iddiası

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde yeni doğum yapan Irak'lı bir annenin dünyaya gelen bebeğinin 9 gün boyunca hastanede rehin tutulduğu iddia edildi.

29 Ekim 2017 Pazar 21:04 GÜNCEL

Samsun Haber- Samsun'a Irak'tan gelen bir ailenin yeni doğan bebeğinin 9 gündür hastanede rehin tutulduğu iddiası ortalığı karıştırdı.


Samsun Doğum ve Çocuk Hastanesinde doğum yapan Irak'lı aileden iddiaya göre 2 bin 700 TL ödeme alındı. Hastaneden istenen 2 bin 700 TL parayı borç alarak toparlayan aileden, hastane yetkilileri bu seferde 4 bin 100 TL'lik bir masraf parası talep etti.  

Iraklı anne Farah Hamid, doğum sonrası hastaneden çıkarken, bebeği ise istenen 4 bin 100 TL'nin ödenememesi nedeni ile hastanede kaldı. Yeni dünyaya gelen bebeklerine hastaneden talep edilen para nedeni ile kavuşamayan aile, Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi acil servisinde beklemeye başladı. UH-DE BAŞKANI OLAYI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Tam 9 gün boyunca hastanenin acilinde bulunan koltuklarda yatıp kalkan Iraklı ailenin içinde bulunduğu durumu UH-DE Uhuvvet ve İnfak Derneği Başkanı Hüseyin Kılınç'ın sosyal medyaya yansıtması üzerine, olay gündeme geldi. GAZETECİLER AİLE İLE HASTANEDE GÖRÜŞTÜ

Bebekleri  rehin olarak hastanede tutulduğu ve hastane yetkililerinin ödemenin yapılması halinde bebeklerini alabileceklerini söylediği ileri sürülen Iraklı ailenin yanına gazeteciler giderek konu ile ilgili bilgi aldı. PAZARLIK YAPIP BEBEĞİ AİLE TESLİM ETTİLER

Öğlen saatlerinde Iraklı aile ile görüşen basın mensupları, acil serviste çaresizce bekleyen anne ve babanın görüntüleri çekti. Akşam saatlerinde ise rehin olayı iddiasında ilginç bir gelişme yaşandı. 

Hastane yetkilileri, 9 gün boyunca hastanenin acilinde yatıp kalkan Iraklı aileye bebeklerini teslim etti. İddiaya göre gazetecilerin hastaneye giderek görüntü alması sonrası, tedirgin olan hastane yetkilileri, Iraklı aileden istedikleri 4 bin 100 TL'lik parayı bin 500 TL'ye indirdi. Ailenin bu parayı da ödemelerinin mümkün olmadığını ve durumlarını iyi olmadığını söylemesi üzerine hastane yetkilileri, yeni doğan bebeği aileye teslim etti. 

SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Iraklı ailenin bebeği hastanede rehin tutuluyor iddiasında yeni gelişme

Samsun'da Iraklı ailenin bebeği hastanede rehin tutuluyor iddiasında yeni gelişme