17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'DA İŞ YERİ RUHSATI OLMADAN AÇILIŞI YAPILAN EVKUR MAĞAZASI KAPATILACAK

Samsun'da iş yeri ruhsatı olmadan açılışı yapılan EVKUR Mağazası kapatılacak

Samsun'un İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, eski Konak Sinemasının bulunduğu alana ruhsatsız olarak açılan EVKUR Mağazasının kapatılacağını açıkladı.

03 Mart 2020 Salı 17:00 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan eski Konak Sineması yıkılarak yerine yapılan binanın altında ruhsatsız bir şekilde açılışı yapılan ve günlerdir ruhsatı olmamasına rağmen satış yapan EVKUR Mağazasının kapatılacağı açıklandı.


İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, eski Konak Sinemasının bulunduğu alana yapılan binanın altında yapı kullanım ruhsatı ve iş yeri ruhsatı olmadan açılan EVKUR Mağazası ile ilgili açıklama yaptı.

Samsun Medya Grubundan Merve İlhan'a  konuşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Ayın 3'üne kadar süre verildi fakat o süreye kadar iskan raporu alamadı. Sonuç olarak bu mağaza kapanacak" dedi.

Samsun Medya Grubuna yaptığı açıklamada mağazanın bir an önce para kazanmak istediğini ve bu yüzden açılış için acele ettiğini belirten  Demirtaş, "Sen daha oturma izni almamışsın. Önce bir oturma izni al da sonra dükkanını aç. İskan raporu alınmadığı için iş yeri ruhsatı alınamıyor. İskan raporu alması için ayın 3'üne kadar süre verildi ama yarına kadar onu da yapamayacak. 'Eşyalarımı toplayayım' demiş. Mağaza sonuç olarak kapatacak" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

soner

05 Mart 2020 Perşembe 14:57

ben anca kurtuldum bu tefeci sistemiyle çalışan magazadan. allah bunlara borcu olanlara yardım etsin.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yaşanan öğrenci servisi kazasında Sude Nezor'da hayatını kaybetti

Samsun'da yaşanan öğrenci servisi kazasında Sude Nezor'da hayatını kaybetti