24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA İŞKUR'DAN İŞE ALINAN İŞÇİLERE BASKI VE MOBBİNG UYGULANIYOR İDDİASI

Samsun'da İŞKUR'dan işe alınan işçilere baskı ve mobbing uygulanıyor iddiası

Samsun'da İŞKUR üzerinden işe alınan işçilere, iş yerlerinde insan onuruna sığmayacak davranışlar sergilendiği ve sürekli 'Sizi işten çıkartır İŞKUR'dan yeni işçiler alırız' denilerek baskı ve mobbing uygulandığı gündeme geldi.

14 Ekim 2020 Çarşamba 11:23 GÜNCEL

Samsun'da İŞKUR üzerinden istihdam edilen işçilere baskı ve mobbing uygulandığı iddiaları gündeme geldi.


İŞKUR'dan işe alınan işçilere, iş yerlerinde kötü muamele yapıldığı yönünde şikayetler haber merkezimize ulaşırken, bu konuda İŞKUR'un bu şikayetlere ise kulak tıkadığı öne sürüldü. Samsun'da bazı iş yerlerinin İŞKUR'dan alım yaptığı işçilere psikolojik baskı uyguladığı, işçileri sürekli 'Sizi işten çıkartır İŞKUR'dan yeni işçiler alırız' denildiği ileri sürüldü. 

İŞKUR'un kurumdan alım yapan iş yerlerini denetlemesi ve işçilerin şikayetlerini dikkate alması istendi. Kurumdan işe alınan işçilere, iş becerilerinin dışında da işlerin yaptırıldığı, işçilerin bu duruma işlerini kaybetmemek için ses çıkartamadığı, zaman zaman iş yerinde hakaretlere maruz kaldıklarıda iddialar arasında. Konuyu gündeme getirmemizi isteyen işçilerin iddialarına ilişkin İŞKUR'un da iş yerlerini denetleyerek bu gibi olumsuzlukların önüne geçmesi bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

samsunlu

14 Ekim 2020 Çarşamba 20:38

ekmeğinin peşindeki insanları işsizlikle korkutmak, insan onuruna aykırı şeylere zorlamak, zaten tuz kokmuş bu ülkede. yahu işsizlik ayrı dert bu yaşananlar ayrı dert. çok mu şey istiyor bu insanlar sadece onuruyla çalışmak ve evine çoluğuna çocuğuna ekmek ****ürmek. bunu da çok görüyorlar bu millete.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atilla Tekcan sahile yapılan Mantı Evini eleştirdi, Mustafa Demir vazgeçemeyiz dedi

Atilla Tekcan sahile yapılan Mantı Evini eleştirdi, Mustafa Demir vazgeçemeyiz dedi