25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA KAÇAK AÇILIŞ YAPAN ALIŞ VERİŞ MAĞAZASI MÜHÜRLENİP KAPATILDI

Samsun'da kaçak açılış yapan alış veriş mağazası mühürlenip kapatıldı

Samsun'un İlkadım İlçesinde bulunan eski Konak Sinemasının bulunduğu yere yapılan inşaatın altında açılan Evkur Mağazası, işletme ruhsatı ve yapı kullanım izni olmadığı için mühürlenerek kapatıldı.

14 Nisan 2020 Salı 12:27 GÜNCEL

Samsun'da kaçak olarak açılış yaparak satış yapmaya başlayan alış veriş mağazası ile ilgili İlkadım Belediyesi son kararı vererek mağazayı mühürledi.


İlkadım ilçesinde yıkımı yapılan eski Konak Sinemasının olduğu alana yeni bir inşaat yapılırken, bu inşaatın altında ise geçtiğimiz aylarda Evkur Mağazası açılış yapmıştı. Samsun Mimarlar Odası ise açılışı yapılan mağazanın yapı kullanım izni ve işletme ruhsatının olmadığını gündeme getirerek, belediyenin işletmeyi mühürlemesi gerektiğini söylemişti.

Kaçak olarak açılışı yapıldığı gündeme gelen Evkur Mağazası ile ilgili İlkadım Belediyesi Encümeni kapatma kararı alırken, işletme bu karara jet hızıyla itiraz ederek mahkemeden kapatma kararına yürütmeyi durdurma almıştı. Kapatma kararına alınan yürütmeyi durdurma kararına yapılan itiraz sonrası İlkadım Belediyesi de yürütmeyi durdurma kararına itiraz etmişti. Aylardır süren Evkur Mağazası ile ilgili tartışmaların sonunda İlkadım Belediyesi'nin dün kaçak açılış yaptığı gerekçesi ile mağazasıyı mühürlediği öğrenildi. 

Samsun Gazetesinden Merve İlhan'ın haberine göre, İlkadım Belediyesi Zabıtaları dün Mecidiye Çarşında bulunan Evkur Mağazasına giderek işletmeyi mühürleyip kapattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi bin kişiye 150 TL limitli Hilal Kart dağıtacak

İlkadım Belediyesi bin kişiye 150 TL limitli Hilal Kart dağıtacak