23 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN'DA KADROYA GEÇEN İŞÇİ SAYISINDA REKOR İLKADIM BELEDİYESİNDE

Samsun'da kadroya geçen işçi sayısında rekor İlkadım Belediyesinde

Samsun'da kadroya geçen taşeron işçi sayısında rekor İlkadım Belediyesinde.. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 836 taşeron işçinin belediyede kadroya geçiş yaptığını açıkladı.

12 Nisan 2018 Perşembe 12:23 GÜNCEL

Samsun'du İlkadım İlçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok, taşeron yasası ile birlikte Samsun'da belediyeler arasında en fazla kadroya geçiş yapan taşeron işçi sayısında ilk sırada yer aldıklarını açıkladı.


Nisan ayı başından itibaren yeni taşeron yasasının uygulandığı Samsun genelindeki belediyelerde toplam 3 bin 85 kişi sürekli çalışan işçi statüsüne yükselirken 836 işçi ile İlkadım Belediyesi listede ilk sırada yer aldı. 2004 – 2009 yılları arası ve son 4 yıl da dahil olmak üzere üstlendiği belediye başkanlığı görevi süresince çalışana en yüksek özlük haklarını sağlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  “İlkadım’ın parlayan bir yıldız olmasında büyük rolü olan belediye çalışanlarımızın refahı için her zaman en iyi imkanları sağladım ve bundan sonrada böyle olacak” diye konuştu.ÇALIŞANLARIMIZLA BİR ARADA MODERN İLKADIM’A

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamanın ardından Samsunlu belediyeler arasında en çok işçiye kadro hakkı verilen İlkadım Belediyesinde mutluluk yaşanırken konuya dair açıklama yapan Başkan Erdoğan Tok; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarıeroğlu’nun verdiği imkanlar doğrulusunda yine rekor bir sayıya imza atarak 836 taşeron çalışanımızı sürekli çalışan işçi statüsüne taşımış olduk. Artan özlük hakları ve refah düzeyleri ile memurumuzdan işçimize tüm belediye çalışanlarımız ile İlkadım’a hizmet etmeye devam edeceğiz. İlkadım’a altın çağını çalışanımızla uyum içerisinde el ele yaşatıyoruz. Her zaman özveri ile çalışan personelimizin kadrolarının tekrar hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mediclust A.Ş için resmi imzalar atıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mediclust A.Ş için resmi imzalar atıldı