22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA KAFE SAHİPLERİ İŞLETTİKLERİ KAFELERİ MANAVA DÖNÜŞTÜRMEYE BAŞLADI

Samsun'da kafe sahipleri işlettikleri kafeleri manava dönüştürmeye başladı

Samsun'da pandemi nedeni ile iş yerlerini açamayan, müşteri alamayan kafe sahipleri kiralarını ödeyebilmek için işlettikleri kafeleri manava dönüştürmeye başladı.

01 Aralık 2020 Salı 10:06 GÜNCEL

Samsun'da kafe sahipleri kiralarını ödeyebilmek için iş yerlerini manava çevirmeye başladı.


Samsun'un tanınan mekanlarından olan Tombalağın Yeri artık manav oldu. Korona Virüs tedbirleri kapsamında müşteri almaları yasaklanan ve kapalı durumda olan kafelerin sahipleri bu süreçte ayakta kalabilmek için kafe olan iş yerlerini manava dönüştürme kararı aldı. Pandemi tedbirleri nedeni ile zor durumda kalan ve ne yapacaklarını bilemeyen kafe işletmecilerinin bazıları ise, Covid-19 nedeniyle sektörden tamamen el çekerken, ayakta kalma mücadelesini sürdüren kafe sahipleri mekanlarını satış yapabilecekleri mekanlara çeviriyor. 

Samsun'da şuan ara sokaklarda bulunan çok sayıda kafe, kapalı durumda olan iş yerlerinin önüne meyve sebze tezgahı açarken, en azından ay sonunda kiralarını ödeyebilmenin çaresini arıyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Ilkadimli

03 Aralık 2020 Perşembe 20:09

Kiralar cok yuksek ve bazi dukkan sahipleri cok acimasiz ihtiyaci olmayanlar bu tur yerlerin is yapmadigini coluguna cocuguna ekmek goturemedigini bildigi halde kira almiyim yada azaltym demiyor.

Muge

02 Aralık 2020 Çarşamba 08:50

Gerçekten yazık küçük esnaf bitti ne yiyip içecek bu adamlar

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir pozitif vaka ile temaslı olmasına rağmen sahada

Mustafa Demir pozitif vaka ile temaslı olmasına rağmen sahada