27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA KALDIRIMA PARK EDİLEN ARAÇLAR ENGELLİ ÖĞRENCİYİ ZOR DURUMDA BIRAKTI

Samsun'da kaldırıma park edilen araçlar engelli öğrenciyi zor durumda bıraktı

Samsun'un Bafra ilçesinde kaldırımların üzerine gelişi güzel park edilen araçlar yüzünden sabah saatlerinde okula gitmek için evlerinden çıkan engelli öğrenciler, bin bir türlü eziyet çekiyor.

17 Ekim 2018 Çarşamba 13:37 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde tekerlekli sandalyesi ile okuluna giden bir engelli öğrencinin kaldırımlar üzerine park edilen araçlar yüzünden yaşadığı zorluk objektiflere yansıdı.


Samsun'da kaldırımlar üzerine bırakılan araçlar, özellikle engelli vatandaşları zora sokuyor. Kaldırımlar üzerinde bulunan sarı renkli kabartma yollar ile yönlerini bulmaya çalışan görme engelliler, kaldırımlar üzerine bırakılan araçlar nedeni ile zor anlar yaşıyor. Bunun son örneği ise Bafra ilçesinde yaşandı. Bafra ilçesinde tekerlekli sandalyesi okuluna gitmek için yola çıkan bir engelli öğrenci, kaldırımların üzerine park edilen araçlar yüzünden hayatını tehlikeye atarak yola inmek zorunda kaldı. Kaldırımlarda bulunan araçlar yüzünden, kaldırımda ilerleyemeyen engelli öğrencinin o anlarını görüntüleyen gazeteci Hayati Arslan sosyal medya sayfasından ise yayınladığı fotoğraflarla araçlarını kaldırımlara park eden sürücülere sitem etti. Gazeteci Hayati Arslan, kaldırımlara bırakılan araçlar yüzünden ilerleyemeyen engelli öğrenci için yayınladığı mesajında "Sabah erken bir saat. Engelli bir yavrumuz okuluna gidecek. Ama o engelli yavrumuz kaldırıma park edilmiş iki adet otomobil engeline takılmış.  Engellilerimizi unutmayalım lütfen." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Termeli

17 Ekim 2018 Çarşamba 13:49

Sadece Bafra deyil tüm yurtta zabıtalar işlerinin seyyar satıcı yakalamak sanıyor memleketin her yeri böyle otopark yapmayan yapıpta 5 yılda araba bir araba parası isteyen bldiyeciler allah'ın huzurunda işiniz çok zor otopark yol o şehrin markasıdır huzurudur

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Ladik ilçesi Komando Bölük Komutanı FETÖ'den gözaltına alındı

Samsun'un Ladik ilçesi Komando Bölük Komutanı FETÖ'den gözaltına alındı