20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA KAMU KURUMLARI VE KAYMAKAMLIKLARDA BÜROKRATLAR 20 YILDIR VEKALETEN GÖREV YAPIYOR

Samsun'da kamu kurumları ve Kaymakamlıklarda bürokratlar 20 yıldır vekaleten görev yapıyor

Samsun'da 1998 yılından bu yana kamu kurumlarında ve Kaymakamlıklarda 20 yıldır bürokratların vekaleten görev yaptığı ortaya çıktı. Halk Gazetesi'nin 1998 yılında yayınladığı 'Vekil kent Samsun' haberi 2018 yılında Haber Gazetesi tarafından 'Samsun Vekaleten Yönetiliyor' başlıklı haber i yeniden gündeme geldi.

20 Aralık 2018 Perşembe 15:09 GÜNCEL

Samsun'da yayın yapan Haber Gazetesi bugün yayınladığı  'Samsun Vekaleten Yönetiliyor' başlıklı manşet haberi 1998 yılında ilk yayın hayatına başlayan Halk Gazetesinin 'Vekil Kent Samsun' haberini anımsattı.


Samsun'da yayın yapan Haber Gazetesi, bugün ki manşetinde Samsun'un vekaleten yönetildiğini gündeme getirdi. Samsun Valiliğinin protokol listesine göre Samsun'un 4 ilçesinin vekil kaymakam tarafından, 16 kamu kurumunun vekil müdür tarafından Ondokuz Mayıs Üniversitesinde ise 18 fakültenin 13'ünün vekil dekan ile idare edildiğini yazan Haber Gazetesi'nin bu haberi yayın hayatına 1998 yılında başlayan ve okuyucularının karşısına ilk kez 'Vekil Kent Samsun' haberi ile çıkan Halk Gazetesinin haberini hatırlattı.

Haber Gazetesinin  'Samsun Vekaleten Yönetiliyor'  başlıklı haberine göre Samsun'da Ayvacık, Ladik, Salıpazarı ve Yakakent ilçelerinde Kaymakamlar vekaleten görev yapıyor. Gazetenin aynı haberine göre  Samsun İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Özel Kalem Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Orta Karadeniz Temiz Hava Merkezi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, TÜİK Bölge Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Samsun Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, KOSGEB Samsun Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri 11. Bölge Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Samsun Tasfiye İşletme Müdürlüğü vekil müdür tarafından yönetiliyor.

1998 yılında yayın hayatına başlayan Halk Gazetesi'de 20 yıl önce ilk yayınladığı gazetede Bayram Ok'un (Şuan Haber Gazetesi muhabiri) imzası ile yayınlanan 'Vekil Kent Samsun' başlığı ile okuyucularının karşısına çıkarak, Samsun'da kamu kurumlarında bürokratların vekaleten görev yaptığını yazmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakkı

21 Aralık 2018 Cuma 04:53

Asaleten görev yapan il müdürleri de var. Fark ne? İşinin ehli olmadıktan sonra ha asil ha vekil olmuşsun...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İngilizce öğretmeni Kadir Tecim evinde ölü olarak bulundu

Samsun'da İngilizce öğretmeni Kadir Tecim evinde ölü olarak bulundu