20 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA KANADALI FİRMA ALTIN İÇİN ŞAHİN DAĞLARINDA Kİ ORMANI ADETA YOK ETTİ

Samsun'da Kanadalı firma altın için Şahin Dağlarında ki ormanı adeta yok etti

Samsun'un Kavak ve Havza ilçeleri arasında bulunan Şahin Dağlarında ki ormanlık alan bölgede altın arayan Kanadalı firma tarafından adeta yok edildi.

02 Haziran 2020 Salı 00:55 GÜNCEL

Samsun'da Kanadalı firma altın aramak için Şahin Dağlarında bulunan ormanı adeta yok etti! Çarşamba ilçesinde yerli firmanın yapacağı Biyokütle Santraline karşı çıkan çevrecilere duyurulur.


Şahin Dağlarında altın aramamak için ormanlık alanda sondaj çalışmaları yapan ve bu nedenle ağaçları kesen Kanadalı firmaya bölge sakinleri tepki gösterirken, Çarşamba ilçesinde yerli firma tarafından yapılacak olan Biyokütle Santraline karşı çıkanların Kanadalı firmanın ormanı yok etmesine ise sessiz kalması şaşırtıyor.

diyekonustu.com haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Tolga Birgücü, Şahin Dağlarında çektiği son görüntüleri sitesinden yayınlarken, bölgede ağaç katliamının sürdüğünü duyurdu. 

Daha önce de gündeme gelen Şahin Dağlarında ki altın arama çalışmaları ile ilgili bir süre tepkiler olurken, uzun bir süredir bu bölgede ki ağaç katliamı dile getirilmediği gibi adeta unutulmuştu. Unutulan olayı gazeteci Tolga Birgücü, Şahin Dağlarından çektiği yeni görüntülerle hatırlatırken, bölgede altın arama çalışmaları için yapılan sondaj çalışmaları sebebiyle ormanlık alanda ki ağaçların kesilmeye devam edildiği gündeme geldi.

diyekonustu.com haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Tolga Birgücü'nün haberine göre Kanadalı firma Korona Virüs sürecinde de çalışmalarına ara vermeyerek Şahin Dağlarında sondaj açmaya devam etti. Toplam 462 sondaj açılacağı belirtilen Şahin Dağlarında Kanadalı fırmaya karşı bölge halkının hukuki süreç başlatacağı kaydedildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediyesi atıl araziye kırsal kalkınma için Korunga ekimi yaptı

Samsun'da Atakum Belediyesi atıl araziye kırsal kalkınma için Korunga ekimi yaptı