18 Haziran 2021 Cuma

SAMSUN'DA KAPALI ALANDA SİGARA İÇEN BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS ÜYELERİ FENA YAKALANDI

Samsun'da kapalı alanda sigara içen belediye başkanı ve meclis üyeleri fena yakalandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis binasında, belediye başkanı ve meclis üyeleri kapalı alanda sigara içince meclis toplantısını takip etmeye gelen basın mensuplarına fena yakalandı.

10 Ekim 2019 Perşembe 02:50 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinde, Çarşamba ilçesine yapılacak Biyokütle Santralinin imar değişikliği görüşmelerinin ardından bazı belediye başkanları ve meclis üyelerinin kapalı alanda sigara içmeleri şaşkınlık yarattı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son günlerde sigara yasağının genişletileceği ile ilgili verdiği mesajlarla, sigara içenlerin dikkatini çekmişti. Kapalı alan başta olmak üzere otomobillerde de sigara içilmesi yasaklanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sigarada vergilerin daha da arttırılacağı mesajını vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2014 yılında bir kafeteryanın önünden geçerken kapalı alanda sigara içen bir kişiye, "terbiyesiz herif, Cumhurbaşkanı söylüyor yine de söndürmüyor" diyerek tepki göstermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sigara hassasiyeti ortadayken, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis binasında, biyokütle santralinin imar değişikliği ile ilgili gündem maddesi görüşüldükten sonra, AK Partili belediye başkanı ve AK Partili meclis üyelerinin sigara içmek için meclis toplantı salonunun çıkışında bulunan ve kafeterya olarak kullanılan kapalı alanda sigara içmeleri şaşkınlık yarattı.

Bilindiği üzere 4207 sayılı kanun gereği kapalı alanda sigara içmenin cezası 109 TL olarak belirlendi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis binasında, AK Partili Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ve AK Partili meclis üyelerinin, biyokütle enerji santralinin imar planı ile ilgili görüşme için meclis binasına gelen gazetecilerin yanında, sigaralarını yakarak içmeleri, basın mensupları tarafından video kaydı altına alındı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Samsunlu

12 Ekim 2019 Cumartesi 10:03

Samsun da oy zamanı milletin götünde gezerler, karakterden karaktere girerler. Seçildikten sonra küçük dağları ben yarattım (haşa) edasında gezinirler. Bu gidişatın değişmesi lazım, adam gibi yönetici istiyoruz.

vatandaş

10 Ekim 2019 Perşembe 15:29

bu adamı ben de sevmiyorum, gidin üstüne, bulduğunuz her pisliğini dök ortaya halk...

Meçhul Şarkıcı

10 Ekim 2019 Perşembe 11:18

Mustafa demir efendi senin ve ekibinin sonunu bu halk hazırlayacak nasıl geldiysen öyle gitmesini bilirsin.. zıkkım için...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kaset kumpası ile MHP'den istifa eden Osman Çakır, Rektör vekilliği görevine atandı

Kaset kumpası ile MHP'den istifa eden Osman Çakır, Rektör vekilliği görevine atandı