17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'DA KAPANAN HABER MEDYA GRUBUNUN PATRONU: KARARI 4 AY ÖNCE ALMIŞTIK

Samsun'da kapanan Haber Medya Grubunun patronu: Kararı 4 ay önce almıştık

Samsun'da önceki gün kapanan Haber Medya Grubunun patronu iş adamı Adnan Ölmez, yayın grubunun neden kapandığı ile ilgili açıklama yaptı, "Kararı 4 ay önce almıştık" dedi.

08 Ekim 2019 Salı 19:02 GÜNCEL

Samsun'da Haber Gazetesi, AKS TV, Haber Radyo gibi yayın organlarını bünyesinde bulunduran Haber Medya Grubunun neden kapandığı ile ilgili Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez açıklama yaptı.


Borsan'a bağlı Haber Medya Grubunun kapanması ile ilgili "Bu kararı 4 ay önce aldık" diyen Adnan Ölmez, Haber Gazetesi, AKS TV, Haber Radyo gibi yayın organlarını satmak istediklerini ancak kimsenin almadığını belirtti.

Amiral Gemisi olarak nitelendirilen ve marka değerinin yüksek olduğu belirtilen Haber Gazetesi, AKS TV, Haber Radyo gibi yayın organlarını bedavaya vermek istediklerini söyleyen Adnan Ölmez, "Alıcı çıkmayınca kapattık" diye konuştu.

4 AY ÖNCE HABER MEDYA DAHA GÜÇLÜ DENİLMİŞTİ
Marka değeri yüksek bir yayın grubunun bedavaya nasıl verilmek istendiği kafalarda soru işaretleri oluştururken, Adnan Ölmez kapanma kararını 4 ay önce aldıklarını söyleyerek büyük bir çelişkiye de neden oldu. İhlas Haber Ajansından emekli olan Ali Yılmaz Ergen, 4 ay önce yayın grubunun başına getirilirken, Ergen'den önce ise gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğine gazeteci Osman Kara getirilmişti. Ali Yılmaz Ergen'in transfer edilmesi sonrası AKS TV stüdyolarında yapılan törende 'Haber Medya daha güçlü' mesajları verilmişti.

MADEM KAPANMA KARARI ALINDI NEDEN YENİ TRANSFERLER YAPILDI
4 ay önce kapanma kararı alınan bir yayın grubunda canlı yayın araçlarının giydirmelerinin yenilenmesi, yeni yayın programları ile ilgili duyurular yapılması, Haber Gazetesinde özellikle kapatılan AKS TV'nin sürekli reklamlarının yapılması, yeni isimlerin transfer edilmesi '4 ay önce kapanma kararı alınan bir yayın grubunda bunca girişim neden yapıldı' sorularının da sorulmasına neden oldu.

MARKA DEĞERİ YÜKSEK BİR YAYIN GRUBU NASIL BEDAVAYA VERİLMEK İSTENİR
Adnan Ölmez ayrıca Haber Medya Grubunun kapatılması ile ilgili açıklamasında, "Bedavaya vermek istedik alan olmadı" derken peşine "Sembolik bir fiyatlarla teklif ettik alıcı çıkmadı" demesi de çelişkiye neden oldu. Edinilen bilgiye göre Haber Medya Grubu için 2 milyon TL fiyat istendiği Samsun kamuoyunda bilinen bir gerçek. 2 milyon TL fiyatı sembolik olarak yorumlayan Adnan Ölmez, açıklamasında bir gerçeğin altını da çizerek, yazılı medyanın kan kaybettiğini vurguladı.

HAKLAR ÖDENİYOR DEDİ AMA..
Haber Medya Grubunun kapanması ile işsiz kalan çalışanlara haklarının ödendiğini, kimsenin mağdur edilmediğini de belirten Adnan Ölmez, işsiz kalan çalışanlara kıdem tazminatlarının ödendiğini, ihbar tazminatları ve diğer haklarının ise ödenmediğini ise söylemedi.

KAPANMASI ÜZÜNTÜ YARATTI
2005 yılında Borsan tarafından kurulan Haber Gazetesi, bünyesine AKS TV, Haber Radyo ve Haber Hayat Dergisini de kazandırarak 14 yılda büyük bir atılım yaparken, gelinen süreçte yatırımcı olarak iş adamı Adnan Ölmez ve Ahmet Şenocak'ın yayın grubunu tamamıyla kapatması üzüntüye neden oldu.

AKS TV'NİN YAYINI SATIŞ İÇİN AÇILACAK
Öte yandan Haber Medya Grubuna bağlı Haber Radyonun satışı için görüşmelerin yapıldığı, geçtiğimiz Cumartesi gün ekranı karartılan AKS TV'nin satışı için yeniden ekranın açılacağı ve paket programların yayınlanacağı öğrenildi. AKS TV'nin ekran karartması nedeniyle alıcı bulmasının zor olacağı bu nedenle yayının tekrar açılarak paket programlar üzerinden yapılacağı gündeme geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

10 Ekim 2019 Perşembe 10:41

Yıldırım holding aks tv alsın samsunspor tv yapsın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Haber Medya Grubuna bağlı yayın organları neden ve niçin kapatıldı-Analiz

Samsun'da Haber Medya Grubuna bağlı yayın organları neden ve niçin kapatıldı-Analiz