27 Şubat 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA KAR YAĞIŞI NEDENİYLE HAMİLE VE ENGELLİ ÇALIŞANLARA İDARİ İZİN VERİLDİ

Samsun'da kar yağışı nedeniyle hamile ve engelli çalışanlara idari izin verildi

Samsun'da kar yağışı nedeniyle kamu kurumu ve özel kurumlarda çalışan hamile ve engelli çalışanlara kar tatili var mı? Samsun'da kar yağışı nedeniyle kamu ve özel sektörde çalışan hamile ve engelli çalışanlara 16-17 Şubat 2021 tarihleri arasında idari izin verildi.

16 Şubat 2021 Salı 17:04 GÜNCEL

Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, yoğun kar yağışı nedeniyle özel ve kamu kurumlarında görev yapan hamile ve engelli çalışanlara iki günlük idari izin verdi.


Samsun'da kar yağışı nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu kamu kurumu ve özel kurumlarda çalışan hamile ve engelli çalışanlar için idari izin kararı aldı.

Samsun İl Hıfzıssıhha Kurulu, etkili olan kar yağışı sebebi ile hamile ve engelli çalışanların 16 Şubat 2021 Salı günü için idari izinli sayılması kararının alırken, 17 Şubat 2021 Çarşamba günü içinde hamile ve engelli çalışanlar çalıştıkları kurumlarda idari izinli sayılacak.

Kamu kurumları özel kurumlarda çalışan hamile ve engelli çalışanların idari izinli sayılmaları ile ilgili alınan kararda Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulundan şu açıklama yapıldı.
"Samsun genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle kamu ve özel kurum ve kuruluşlarda görevli hamile ve engelli çalışanların idari izinli sayılmasının görüşülmesi. Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nca, ilimiz genelinde yoğun kar yağışı olması ve yoğun kar yağışının önümüzdeki günlerde de devam edecek olması nedeniyle; İl merkezi ve ilçelerimizde kamu ve özel kurum ve kuruluşlarda görevli tüm hamile ve engelli çalışanların 2 (iki) gün süreyle (16-17 Şubat 2021) idari izinli sayılmasına, Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bazı yerleşim yerlerinde kar kalınlığı 60 santime kadar ulaştı

Samsun'da bazı yerleşim yerlerinde kar kalınlığı 60 santime kadar ulaştı