23 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN'DA KARADENİZ'DEN HAMSİ FIŞKIRIYOR KİLOSU 5 LİRAYA KADAR DÜŞTÜ

Samsun'da Karadeniz'den hamsi fışkırıyor kilosu 5 liraya kadar düştü

Samsun'da balıkçılar Karadeniz'de yaşanan hamsi bereketinden oldukça memnun. Samsun'da Karadeniz'de yaşanan balık bolluğu nedeniyle hamsinin kilosu 15 liradan 5 liraya kadar düştü.

30 Ekim 2017 Pazartesi 13:13 GÜNCEL
Samsun'da Karadeniz'de deniz suyunun soğumasıyla tezgahlarda hamsi bereketi yaşanmaya başlandı. Samsunlu balıkçılar hamsi bereketi nedeniyle hayli memnun.

Samsun Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Atıf Malkoç,  yaptığı açıklamada, sezonu 15 liradan açan hamsinin fiyatının 5 liraya kadar düştüğünü söyledi. 

Bu yıl palamuttan umduklarını bulamadıklarını vurgulayan Samsun Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Atıf Malkoç, "Palamut bu sene önceki yıla göre biraz az oldu ama  Karadeniz ile  anılan hamsiden bu yıl ümitliyiz. Deniz suyunun da soğumasıyla artık tezgahlar hamsi ile şenlenmeye başladı." dedi.Hamsi avında son günlerde giderek artış yaşandığına işaret eden Malkoç, "Karadeniz'de orta kısımlar hariç yer tarafta hamsi bereketi yaşanıyor. Bu da tezgahlara yansıyor. Şu an tezgahlarda hamsinin kilogramı iriliğine göre 5-7 liradan satılıyor." diye konuştu. 

Hamsinin bol olmasının balıkçıları ve vatandaşı sevindirdiğini ifade eden, Malkoç, geçen yıl palamut bolluğundan hamsinin az olduğunu, bu yıl palamudun az olduğunu ancak kasım ayında deniz suyunun daha da soğumasıyla bereketli bir hamsi sezonu geçirmeyi umduklarını dile getirdi.

Malkoç, avcılığın artmasının balıkçının, fiyatların düşmesinin de vatandaşların yüzünü güldürdüğünü sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'den alınan eski rektörün eşi, polis memuru ile bir esnaf Adliyeye sevk edildi

Samsun'da FETÖ'den alınan eski rektörün eşi, polis memuru ile bir esnaf Adliyeye sevk edildi