25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA KARANTİNA ALTINA ALINACAK TÜRK ÖĞRENCİLER YURT DIŞINDAN GELDİ

Samsun'da karantina altına alınacak Türk öğrenciler yurt dışından geldi

Samsun'da Korona Virüs nedeniyle karantina altına alınacak öğrenciler yurt dışından Çarşamba Havalimanına THY uçağı ile getirildi.

25 Mart 2020 Çarşamba 01:29 GÜNCEL

Samsun'da son dakika.. Samsun'da Korona Virüs nedeniyle karantina altına alınacak öğrenciler, gece saatlerinde Türk Hava Yollarına ait uçak ile Çarşamba Havalimanına getirildi.


Yurt dışında öğrenim gören Türk öğrencilerin bir kısmı Samsun'da bir kısmının ise Sakarya'da bulunan yurtlarda karantina altına alınacakları açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından Türk Hava Yolları uçağı ile gece yarısı Samsun'a getirilen Türk öğrenciler, Çarşamba Havalimanında geniş önlemler altında uçaktan indirildi. 

Yurt dışından getirilen Türk öğrenciler nedeniyle Çarşamba Havalimanında bulunan görevlilerin özel giysiler giydikleri görüldü. Sağlık kontrolünden geçirilen Türk öğrenciler daha sonra karantina altında tutulacakları yurtlara götürüldü.

Türk öğrencileri taşıyan uçak Çarşamba Havalimanına indikten sonra aprona ambulanslar girdi. Uçaktan inen öğrenciler sağlık görevlileri tarafından burada kontrol edildi. Yurt dışından gelen Türk öğrenciler Samsun'da bulunan Turgut Özal Yurdu ve Münevver Ayaşlı Yurtlarında 14 gün boyunca karantina altında tutulacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Samsunlu

25 Mart 2020 Çarşamba 02:12

Yalanınızı seveyim öğrenciler daha havaalanında

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bedri Yaşar biyolojik savunma için MEDİKÜM'e sahip çıkılmalı dedi

Bedri Yaşar biyolojik savunma için MEDİKÜM'e sahip çıkılmalı dedi