24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA KARANTİNA ALTINA ALINAN TÜRK ÖĞRENCİ YAŞADIKLARINI ANLATTI

Samsun'da karantina altına alınan Türk öğrenci yaşadıklarını anlattı

Samsun'a yurt dışından getirilerek karantina altına alınan Türk öğrencilerden Emir Ateşdağlı, yaşadıklarını anlattı.

25 Mart 2020 Çarşamba 15:45 GÜNCEL

Samsun'a dün gece saatlerinde yurt dışından getirilen ve karantina altına alınan Türk öğrenciler arasında yer alan Emir Ateşdağlı, AHaber kanalına canlı bağlantı yaparak yaşadıkları süreci anlattı.


İtalya'dan gelen ve dün gece saatlerinde Samsun'da karantina altına alınan Türk öğrencilerle birlikte olan Emir Ateşdağlı, İtalya'da Korona Virüs nedeniyle ciddi sorunlar olduğunu söyledi.AHaber kanalına karantina altında tutulduğu odadan canlı bağlantı gerçekleştiren Emir Ateşdağlı, yaptığı açıklamalarda, "Çok mutluyuz bize bu imkanı sağladıkları için Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum. İtalya'da Roma'da eğitim görüyorum. İtalya'daki salgın kötü boyutta. İtalya'da ağır bir karantina var. İtalya hükümetinin sert tedbirler alacağı söyleniyor. Bize bir şey olursa ne olacak diye düşünüyorduk, endişelerimiz vardı. Devletimiz bizim sesimizi duyarak bizi ülkemize kavuşturdu. 14 gün boyunca ilk gün güzel geçiyor. Yol yorgunluğu var ilk gün. Burada ki şartlar beklediğimizin de üstünde. Bu kadarını da beklemiyordum. Bu günleri sakinlikle, ders çalışarak geçireceğim. Ailelerimize kavuşmayı istiyoruz. Yemek ihtiyaçlarımız karşılanıyor bir sorun yok. Hijyen konusunda bize bırakılan bir kit var. Sabun, tıraş bıçağı, diş macununa kadar her şey var. Ülkemize döndüğümüz için mutluyuz" dedi.

Samsun'da ki yurtta karantina altına alınan Emir Ateşdağlı daha sonra canlı yayında, kaldığı odanın görüntülerini ekrana yansıttı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Eczacılar Odası açıklama yaptı! Artan fiyatların sorumlusu biz değil

Samsun Eczacılar Odası açıklama yaptı! Artan fiyatların sorumlusu biz değil