24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'DA KARANTİNAYI İHLAL EDENLERİN SAYISI 3, 5 DERKEN 15 OLDU, ŞİMDİDE 18

Samsun'da karantinayı ihlal edenlerin sayısı  3, 5 derken 15 oldu, şimdide 18

Samsun'da KoronaVirüs karantinasını ihlal edenlerin sayısı 3, 5 derken 15 oldu, şimdide 18..

06 Nisan 2021 Salı 14:59 GÜNCEL

Samsun virüsten kırılıyor! Herkes korku ve endişe içinde, hayatlarını kaybedenler var ama karantinayı ihlal edenlerin sorumsuzlukları pes dedirtiyor.


Samsun Valiliği 2 Nisan 2021 Cuma günü Koronavirüs tedbirleri ve izolasyon denetimleri kapsamında yapılan uygulama, sabit yol uygulaması ve şok uygulamaları ile ilgili açıklama yaptı.

Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 2 Nisan Cuma günü gerçekleştirilen denetimlerde 76 bin 670 şahsın HES kodu sorgulaması yapıldı, izolasyon kuralını ihlal eden 12 şahsa ise adli ve idari işlem yapılarak 27 bin lira para cezası uygulandı. Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada ayrıca Kovid-19 izolasyon denetimleri kapsamında 777 şahsın ikametlerinde denetlendiği, 4 şahsa ise karantina tedbirlerine uymamaktan adli ve idari işlem uygulandığı belirtildi.

Aynı açıklamada jandarma sorumluluk bölgesinde bulunan yerleşim yerlerinde yapılan denetimlerle ilgili de bilgi veren Samsun Valiliği, kamuoyuna şu açıklamayı yaptı.
"Samsun Valiliği İl Jandarma Komutanlığı tarafından 9.535 şahsın HES kodu sorgulaması yapılmış, izolasyon kuralını ihlal eden 2 şahıs hakkında idari işlem uygulanmıştır. Ayrıca Kovid-19 izolasyon denetimleri kapsamında 797 şahıs ikametlerinde denetlenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hasan Togar ihtiyaç sahipleri için Ramazan erzaklarını kendi elleri ile taşıdı

Hasan Togar ihtiyaç sahipleri için Ramazan erzaklarını kendi elleri ile taşıdı