19 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'DA KARNE TÖRENİNDE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ UZUN KONUŞTU ÖĞRENCİLER GÜNEŞTE PİŞTİ

Samsun'da karne töreninde Milli Eğitim Müdürü uzun konuştu öğrenciler güneşte pişti

Samsun'da 265 bin 396 öğrenci karnelerini aldı. Samsun'da 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeni ile İlkadım İlçe Baruthane Ortaokulunda Samsun Valisi Osman Kaymak'ın katılımı ile karne töreni düzenlendi.

08 Haziran 2018 Cuma 16:06 GÜNCEL

Samsun'da Baruthane Ortaokulunda düzenlenen karne töreninde Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, konuşmasını uzatınca okul bahçesinde bulunan öğrenciler kızgın güneşin altında adeta pişti.


Samsun'un İlkadım İlçesi Baruthane Ortaokulunda gerçekleştirilen karne töreninde Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, konuşmasını uzatınca okul bahçesinde bulunan öğrenciler güneşin altında zor anlar yaşadı. Güneş altında karnelerinin dağıtılmasını ve Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'in konuşmasının bitmesini bekleyen öğrencilerden bazıları sıcak hava nedeni ile gölgelere sığınmak zorunda kalırken bazıları ise fenalaştı.

Karne töreninde çocuklarının yanlarında bulunan öğrenci velileri, yaklaşık 30 dakika boyunca konuşan Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e tepki gösterdi. 

Coşkun Esen'in ardından kürsüye gelerek karne heyecanı yaşayan öğrencilere hitap eden Samsun Valisi Osman Kaymak ise, öğrencilerin daha fazla güneş altında beklememesi için konuşmasını kısa tutarak, "2017-2018 öğretim yılı karne törenine hoş geldiniz.  Çok değerli veliler, Milli Eğitim Müdürümüz uzun ve kapsamlı bir konuşma yaptı. Benimde aynı kapsamda yapacağım konuşma sizleri sıkacaktır.  Bu anlamda 2 cümle de ben kullanmak istiyorum. Sevgili yavrularımız sıcakta güneş altındalar. Onlar bizim için çok kıymetli onları üzmek istemeyiz.  Biz devlet olarak millet olarak eğitimi çok önemsiyoruz. Bu anlamda önemli çalışmalar yapılıyor. " dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın gerçekleştirdiği konuşmanın ardından Baruthane Ortaokulunda düzenlenen tören ile öğrencilere karleri dağıtıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Vatandaş

11 Haziran 2018 Pazartesi 09:00

Bravo valiye, ****et üsturuplu giydirmiş müdür kasıntısına,vekil adayı olduydu, keşke geri müdürlüğe başlatmayaydılar iyiydi.

Ayhan

08 Haziran 2018 Cuma 16:08

BİRİ ŞU ADAMI DURDURSUN ARTIK YA BU NEDİR YAAA YARIM SAAT KONUSMAK NE DEMEK HERYERDE KENDINI ÖN PLANA CIKARMA CABALARI YETER ARTIK SAMSUN SAMSUN OLALI BOYLE BIR BÜROKRAT GÖRMEDİ.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da  265 bin 396 öğrenci karnelerini aldı Vali velilere cep telefonu uyarısı yaptı

Samsun'da 265 bin 396 öğrenci karnelerini aldı Vali velilere cep telefonu uyarısı yaptı