04 Ağustos 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA KAYDIRAKTAN DÜŞÜP YARALANAN ÇOCUĞUN AİLESİ BELEDİYEYE DAVA AÇTI

Samsun'da kaydıraktan düşüp yaralanan çocuğun ailesi belediyeye dava açtı

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Şehit Mete Yahşi Parkında kaydıraktan düşerek kafasını beton zemine çarpan Ali Osman Bayındır isimli çocuğun ailesi Samsun Büyükşehir Belediyesine kusur davası açtı.

06 Ocak 2021 Çarşamba 00:30 GÜNCEL

Samsun'da parkta oynarken kaydıraktan düşerek başını beton zemine çarpan ve sol kulağında işitme kaybı oluşan Ali Osman Bayındır isimli çocuğun ailesi kusur iddiası ile Samsun Büyükşehir Belediyesine maddi ve manevi tazminat davası açtı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi sorumluluk sahasında olduğu belirtilen Şehit Mete Yahşi parkında yaşanan olayda, Ali Osman Bayındır isimli çocuk kaydıraktan kaydığı sırada düşerek başını kaydırağın ön kısmında bulunan beton zemine çarptı. Yaralanan çocuk hastaneye kaldırılırken sol kulağında işitme kaybı tespit edildi. Olay sonrası baba Sezer Bayındır şikayetçi olarak Samsun Büyükşehir Belediyesinden davacı oldu. Şikayet sonrası ise Ali Osman Bayındır'ın başını çarptığı kaydırak önündeki açık alan kauçuk malzeme ile kapatıldı. Parkı yapan taşeron firma yetkililerinin olayla ilgili ifadeleri alınırken, haklarında kovuşturma yapılmasına yer olmadığına dair karar verildi. Nöbetçi İdare Mahkemesine açılan dava dilekçesinde, "Ali Osman'ın Mete Yahşi Oyun Alanında kafasını çarpıp yaralandığı zemin, olaydan hemen sonra belediye görevlilerince değiştirilmiş, yıpranmış olan kaplamalar onarılmıştır. Zeminin önceki ve sonraki hallerini gösteren fotoğrafları dava dilekçemiz ekinde sunuyoruz. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce bahsi geçen parkta mezkur yaralanma hadisesi cereyan ettikten sonra zeminin hemen değiştirilmiş olması da belediyenin park yeri zemini ile ilgili hizmet kusurunu kabul ettiği anlamına gelecek ispata elverişli delildir" denildi.

31 Ekim 2019 tarihinde kusur iddiası ile açılan davada, Samsun Büyükşehir Belediyesinden maddi ve manevi tazminat talep edildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MİMSAN Grup'tan Biyokütle Santrali açıklaması! Temiz enerji üretimi başlayacak

MİMSAN Grup'tan Biyokütle Santrali açıklaması! Temiz enerji üretimi başlayacak