19 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'DA KAZA YAPAN MOTOSİKLET SÜRÜCÜNE İLK YARDIMI GAZETECİ MEHMET KUMCAĞIZ YAPTI

Samsun'da kaza yapan motosiklet sürücüne ilk yardımı gazeteci Mehmet Kumcağız yaptı

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde kaza yapan motosiklet sürücüsü Ahmet İpek'e ilk yardım müdahalesini o esnada kazayı görerek yaralının yanına giden Anadolu Ajansı'nın Samsun kameramanı Mehmet Kumcağız yaptı.

18 Temmuz 2018 Çarşamba 18:55 GÜNCEL

Samsun'un 19 Mayıs ilçesi Erenköy mahallesinde kaza yaparak başını taşa vuran motosiklet sürücüsü Ahmet İpek'e ilk yardım müdahalesini Anadolu Ajansı'nın savaş muhabirliği eğitimini alan gazeteci Mehmet Kumcağız yaptı.


Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde Ahmet İpek'in kullandığı 55 AAR 618 plakalı motosiklet, Samsun-Sinop karayolu Erenköy Mahallesi mevkisinde devrildi. Motosikletten düşen Ahmet İpek, başını taşa çarparak yaralandı. Bu sırada ise araçla bir habere giden Anadolu Ajansı kameramanı Mehmet Kumcağız, kazayı görerek durdu ve yaralanan Ahmet İpek'e ilk yardımda bulundu. 

Kaza yaparak yaralanan motosiklet sürücüsü Ahmet ipek'in durumunu 112 Acil Servis ekiplerine de bilgi veren Anadolu Ajansı Samsun kameramanı Mehmet Kumcağız, İpek'in başındaki yaraya bezle tampon yaptı. Yaralıya, Anadolu Ajansı savaş muhabirliği eğitiminde aldığı ilk yardım bilgileri doğrultusunda müdahale eden Mehmet Kumcağız, daha sonra Ahmet İpek'i olay yerine gelen sağlık ekiplerine teslim etti.

19 Mayıs Devlet Hastanesine kaldırılan yaralının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan kaza yapan motosiklet sürücüsü Ahmet ipek'e ilk yardım müdahalesinde bulunan Mehmet Kumcağız, yaptığı açıklamada, bir haber takibi için 19 Mayıs ilçesine giderken motosikletin devrilip sürücüsünün yaralandığını gördüklerini anlatarak, "Arabayı durdurduk ve sürücü arkadaşım ile yaralının yanına geldik. Başından ciddi bir yarası vardı. Anadolu Ajansında savaş muhabirliği eğitimi almıştım. Orada aldığımız ilk yardım bilgisiyle yaralının başına tampon uyguladık. Sürekli konuşarak bilinç kaybı yaşamamasını sağladık." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun CHP İl Yönetim Kurulu üyesi Güngör'den milletvekili Kemal Zeybek'e imza tepkisi

Samsun CHP İl Yönetim Kurulu üyesi Güngör'den milletvekili Kemal Zeybek'e imza tepkisi