19 Eylül 2020 Cumartesi

SAMSUN'DA KHK İLE KAPATILAN ÜNİVERSİTEDE FAKÜLTELERE İSİMLERİ VERİLEN İŞ ADAMLARININ ADLARI SİLİNDİ

Samsun'da KHK ile kapatılan üniversitede fakültelere isimleri verilen iş adamlarının adları silindi

Samsun'da Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesinde fakültelere isimleri verilen iş adamlarının, adları silindi.

21 Mart 2019 Perşembe 15:06 GÜNCEL

Samsun'da 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesinde isimleri fakültelere verilen iş adamlarının adları bulundukları yerden silindi.


Geçtiğimiz aylarda Samsun Üniversitesi adını alan Canik Başarı Üniversitesi kampusunda bulunan Mimarlık ve Mühendislik Fakültesine iş adamı Recep Tanrıverdi'nin, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine İbrahim Tanrıverdi'nin, Eğitim Fakültesine Galip Öztürk'ün, Fen Edebiyat Fakültesine ise Rize'li işadamı Ekrem Cengiz'in isimleri verilmişti. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası KHK ile kapatılan ve Samsun Üniversite olan üniversitede  Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi de kapatılınca iş adamlarının da isimleri silindi.

Samsun Üniversitesinde, KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi döneminde kalma izler başlatılan çalışmalarla silinirken, Samsun Üniversitesinde yeni eğitim öğretim dönemi için bakım onarım çalışmaları da devam ediyor. 

Öte yandan Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın, Canik Başarı Üniversitesi döneminde isimleri fakültelere verilen iş adamlarının Samsun Üniversitesi bünyesinde kurulan fakültelerde isimlerinin olmayacağını da açıkladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da eski başkan Ahmet Okuyucu 'HDP'liler bize oy versin bir oyla iktidar oluyoruz' dedi

Samsun'da eski başkan Ahmet Okuyucu 'HDP'liler bize oy versin bir oyla iktidar oluyoruz' dedi