18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA Kİ BUZ PATENİ YARIŞMASININ İPTAL EDİLMESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI

Samsun'da ki buz pateni yarışmasının iptal edilmesi ile ilgili açıklama yapıldı

Samsun'da yapılacak Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışmasının son anda iptal edilmesi ile ilgili yetkililer açıklama yaptı.

25 Ekim 2019 Cuma 10:10 GÜNCEL

Samsun'da dün(24 Ekim 2019 Perşembe) yapılması beklenen ancak son anda buz pistinin kullanıma el verişli olmaması nedeniyle iptal edilen Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışması ile ilgili açıklama yapıldı.


İlkadım Buz Pateni Salonunda dün yapılacak olan Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışmasının son anda iptal edildiği iddiasını Samsun Kent Haber gündeme getirmişti. Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışmasının iptal edilme nedenlerinden biri de buz pistinin buzlanmasını sağlayan fişin çekildiği yönündeydi. Konuyla ilgili yetkililere ulaşan Samsun Kent Haber, Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışmasının neden iptal edildiği ve buz pistinin fişinin çekilmesi ile ilgili iddianın doğru olup olmadığını sordu.

Yetkililer yaptıkları açıklamada, İlkadım Buz Pateni salonunda buz pistinin buzlanmasını sağlayan kompresör makinasının fişinin çekildiğini doğruladı. Bu nedenle Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışmasının yapılacağı salonda pistin yeterli buzlanma seviyesine ulaşamadığı bu nedenle 24 Ekim 2019 Perşembe günü saat 16:00'da yapılacak etkinliğin iptal edildiğini söyledi.

İlkadım Buz Pateni salonunun yaz aylarında yoğun olarak kullanılamadığı bu nedenle pistin buzlanmasını sağlayan kompresör makinasının fişinin çekildiğini, söz konusu yarışma için hazırlık yapıldığını ancak pistin yetiştirilemediğini belirterek, konuyla ilgili Samsun Kent Haber'e şu bilgileri verdi.
"Buz pistinin hazır olamaması nedeniyle dün yapılması gereken ve iptal edilen Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışması haftaya Cumartesi günü yapılacak. Buz pistindeki sorun çözüldü. Teknik elamanlar yarışmanın yapılacağı buz pistinde buzlanma seviyesinin yeterli duruma gelmesi için çalışımalarını yapıyor. Yaz aylarında aktif kullanılmadığı için pistin buzlanmasını sağlayan kompresöre ait fiş, tasarruf amaçlı çekilmiş. Şuan kompresör çalışıyor ve pistin buzlanması için sahaya gaz basıyor. Buzlanma ile ilgili çalışma yarına tamamlanmış olacak. Dün yapılması gereken ve pistin hazır olamaması nedeniyle iptal edilen Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışması ise önümüzdeki hafta Cumartesi günü aynı yerde aynı saatte yapılacak."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

- Özel Haberlerimizin kopyalanması, kaynak verilse dahi Samsun Kent Haber harici başka bir yayın organında yayınlanması telif kanunu kapsamında yasaktır. Aksi durumda hukuki süreç işletilecektir. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta ve Hayati Tekin artık Mustafa Demir polemiğine bir son vermeli

Erhan Usta ve Hayati Tekin artık Mustafa Demir polemiğine bir son vermeli