21 Ekim 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA KİLİSE PASTÖRÜNDEN HRİSTİYAN OLMAYA GELENLERE MÜSLÜMANLIĞI ÖĞRENİN DİYORUZ AÇIKLAMASI

Samsun'da kilise pastöründen Hristiyan olmaya gelenlere Müslümanlığı öğrenin diyoruz açıklaması

Samsun'da bulunan Protestan Kilisesinin Pastörü Orhan Pıçaklar, Samsun'da 175 Türk vatandaşın Hristiyan olduğunu, Hristiyan olmak için kiliselerine gelen gençlere, ise "Önce Müslümanlığı öğrenin" dediklerini açıkladı.

11 Haziran 2019 Salı 16:27 GÜNCEL

Samsun'da bulunan Protestan Kilisesinin Pastörü Orhan Pıçaklar, Hristiyan olmak için kendilerine başvuran gençlere, Müslümanlığı öğrenmelerini tavsiye ettiklerini söyledi.


Samsun’da bulunan Protestan Kilisesi’nin Pastörü Orhan Pıçaklar, Samsun'da 175 Türk'ün Protestan olduğunu da açıkladı.

Samsun’da 175 tane Hristiyan olduğunu ve Protestan Kilisesine geldiklerini söyleyen Pastör Orhan Pıçaklar, Samsun Haber Ajansına yaptığı açıklamada "Samsun’da Protestan Kilisemize İranlı, Afrikalı, Ukraynalı ve Türk vatandaşlarımız gelip ibadetlerini yapıyorlar. Samsun’da yaşayan ve Protestan olan 175 tane Türk vatandaşı var. Bu vatandaşlar kendilerini saklıyorlar çünkü kendi dinlerini söylemeye çekiniyorlar. Her dine saygı göstermemiz gerekiyor. Bizim de İslam dinine ve Müslümanlara saygımız var” diye konuştu.

‘İKİ DİN BİRBİRİNE BENZİYOR’
SamsunHaberAjansı.net haber sitesine İslam ve hıristiyanlığın birbirine çok benzediğini söyleyen Pıçaklar, “Samsun’da kilisemizi görüp merak edenler özellikle kiliseye gelip Hıristiyan olmak isteyen Türk gençlerimiz oluyor. Onlara ilk olarak neden buraya geldiklerini soruyorum. Hristiyan olmak istediklerini söyleyen gençlerimize öncelikle kendi dinleri hakkında bilgi sahibi olup olmadıklarını soruyorum. İslam dini ile ilgili bilgisi olmayan gençler var ve onlara öncelikle kendi dinlerini öğrenmeleri gerektiğini söyleyip geri çeviriyorum. Hıristiyan olmak için gerçekten kalpten bu dini istemek ve inanmak gerekiyor. İslam dini ve Hıristiyanlık birbirleriyle çok benziyorlar ama kurtuluş noktasında uyuşmuyorlar” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum Belediyesi ilçede yaşayan yabancı uyruklular için araştırma yapacak

Samsun'un Atakum Belediyesi ilçede yaşayan yabancı uyruklular için araştırma yapacak