11 Nisan 2021 Pazar

SAMSUN'DA KIRAN MAHALLESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Samsun'da Kıran mahallesinde Kentsel Dönüşüm çalışmaları başladı

Samsun'un İlkadım ilçesi Kıran mahallesinde yapılacak bin 404 konut ve 37 iş yerini kapsayan Kentsel Dönüşüm çalışmaları başladı. Kıran mahallesinde Kentsel Dönüşüm için iş makinaları çalışmaya başladı.

11 Ocak 2021 Pazartesi 02:03 GÜNCEL

Samsun’un İlkadım ilçesi Kıran Mahallesi’nde kentsel dönüşüm için çalışmalar başladı. Kıran mahallesi Kentsel Dönüşüm ihalesini alan yüklenici firma iş makinelerini çalıştırdı. 


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Kentsel dönüşüm, Samsun’u sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan da kalkınmasına önemli katkılar sağlayacak, şehrimize yeni bir vizyon katarak büyütecek bir yatırımdır” dedi.

2021 yılının yatırım yılı olarak ilan eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, hazırlanan çok sayıda projeyi hayata geçirmek için düğmeye bastı. Samsun’u yatay mimariyle modern ve planlı kentleşmede, bölgenin markası haline getirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi’nin, en önemli yatırımları arasında kentsel dönüşüm projeleri yer alıyor. İNŞAATLAR BAŞLADI
İlkadım İlçesi Kıran Mahallesi Kentsel Dönüşüm 2.Etap Projesi’nde inşaat çalışmaları bölgede başladı. 23-24 Eylül tarihlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan iki ayrı ihaleyi kazanarak şantiyelerini kuran yüklenici firma, iş makinelerini sahaya sürdü. 
 
MAĞDURİYET YAŞANMAYACAK
Rezerv alanı ilan edilen depreme dayanıklı bin 404 konut ve 37 iş yerinin yapımı eş zamanlı olarak 2022 yılı sonunda tamamlanacak. Ayrıca bölgede 3 bin metrekare büyüklüğünde bir de cami inşa edilecek. Konutların yapımının ardından daire ve iş yerleri sahiplerine teslim edilecek. Geriye kalan konutlar ise başlanacak diğer kentsel dönüşüm projelerinde mağduriyet yaşanmaması adına hak sahipleri için bekletilecek. Toplamda 201 bin 473 metrekarelik alanın üzerinde inşa edilecek projenin 20 bin 897 metrekaresi ise yeşil alan olarak kullanılacak. Projenin tamamlanmasıyla Kıran Mahallesi, ihtiyaç duyulan tüm sosyal donatı unsurlarıyla modern yaşam alanına dönüşecek. 

BÖLGENİN EN BÜYÜK YATIRIMI
Yeni yılın ilk müjdesini veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kıran mahallesi 2. etap proje inşaatlarının başladığını belirtti. Projenin sözleşme gereği 600 günde bitirileceğini ifade eden Başkan Mustafa Demir, Samsun’daki büyük değişimin startını verdiklerini söyledi. 51 bloğun tamamlanıp daire sahiplerine teslim edilmesiyle bölgenin en büyük kentsel dönüşümünü başarmış olacaklarını dile getiren Başkan Demir, “85, 95, 100, 115, 120, 127 ve 145 metrekare büyüklüğünde 2+1 ve 3+1 daireler olacak. Kıran, kentsel dönüşümde İlkadım’a yeni ve farklı bir vizyon katacak bir projedir. Bundan dolayı büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Projeye destek vererek büyük emek harcayan başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum olmak üzere tüm milletvekillerimize ve belediye bürokratlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.SAMSUN’A VİZYON KATACAK
Kentsel dönüşümün Samsun’u hak ettiği çağdaş, modern, planlı ve mutlu insanların yaşadığı bir şehir haline getireceğini vurgulayan Başkan Demir, “Kentsel dönüşümü sadece depreme dayanıklı konutların inşa edilmesi, yeni ve planlı şehirleşme olarak görmüyoruz. Kentsel dönüşüm, Samsun’u sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan da kalkınmasına önemli katkılar sağlayacak, şehrimize yeni bir vizyon katarak büyütecek bir yatırımdır. İnşallah bunu halkımızla el ele vererek başaracağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Hasan can

17 Mart 2021 Çarşamba 23:30

Düz arazide dönüşüm yapmak kolaydır. İnsanlar yıllardı basbar bağırıyor. yıllardır kentsel dönüşümle ilgili mağduriyetlerini dile getiriyor. Birtane mert bu şehrin adamı çıkıp hastane mahallesinde bu meseleyi niye başlatmadı ? Bu şehir gerçekten sahipsiz kalmış. Garipmi ? fukaramı ? Taşradamı oturuyor ? Bırakın ne halleri varsa görsünler . Sayın mustafa demir ! bu millet emin olun hiç birşeyi unutmaz. Seçime iki yıl var. Hatırlatmak isterim. Elinizi taşın altına koyun .

Ayşenur toprak

07 Şubat 2021 Pazar 17:37

Hastane mahallesi kentsel dönüşüm bekliyor. Sayın başkan bu konuda neden susuyor. Bizlere seçim öncesi ve daha öncesinde söz verdiler. Bizleri buralara taşısınlar.mahallede insan kalmadı. Dönüşüm başlıyor dediler 15 yıldır bunu bekliyoruz. Komşularımız evlerini boşaltıp gittiler.

cem

13 Ocak 2021 Çarşamba 12:27

2022 yılı da daha çok dönüşüm için projeler simdiden çalışılmalı hastanebaşı zeytinlik komple yenilenmeli en az5000 konut ihaleye çıkmalı seneye

Hanife yildiz

11 Ocak 2021 Pazartesi 19:34

Baskan samsunun merkezi olan ilkadimin imar sorunu ne zaman cozulecek isine gelen yerleri imara aciyosun biz yillarca imar bekliyoruz Virane evler kafamiza yikilacak defalarca yaziyorum cevap yok

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun İl Başkanı Türkel sordu! Bu organize işin içinde başka kimler var

CHP Samsun İl Başkanı Türkel sordu! Bu organize işin içinde başka kimler var