21 Nisan 2019 Pazar

SAMSUN'DA KISA DÖNEM 444 ASTEĞMEN İÇİN YEMİN TÖRENİ DÜZENLENDİ

Samsun'da kısa dönem 444 asteğmen için yemin töreni düzenlendi

Samsun'da Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında kısa dönem 444 asteğmen için yemin töreni düzenlendi. Samsun'da kısa dönem asteğmenler için düzenlenen yemin törenine, yedek subayların aileleri de katıldı.

01 Haziran 2018 Cuma 15:31 GÜNCEL

Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında 371. kısa dönem 444 asteğmen için yemin töreni yapıldı. Samsun'da düzenlenen yemin töreninde yedek subaylar aileleriyle hasret giderdi.


Samsun'da, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında 371. kısa dönem 444 asteğmen için yemin töreni düzenlendi. Törenle ant içen askerlerden dönem birincileri, yaş kütüğüne plaket çaktı. 

Kısa dönem Asteğmenler için düzenlenen yemin töreninde konuşan Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Piyade Albay Recep Ali Üstün, Türk Silahlı Kuvvetlerinin en genç subaylarına güveninin tam olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: 

"Sizleri ruhi ve fiziki yönden dayanıklılığı tam birer muharip asker, kalpleri Atatürk sevgisiyle dolu, Cumhuriyet'e, yurda ve millete bağlı, ahlaki ve manevi değerlerle dolu olarak yeni görev yerlerinize uğurluyoruz. Askerlik görevinden sonra da çoğunuz ülkenin geleceğini yönlendirecek önemli ve kritik görevlerde bulunacaksınız. Bu değer bundan sonraki askerlik hayatınızda ve sonraki yaşantınız boyunca rehberiniz olacaktır.'' 

Konuşmanın ardından geçit töreni yapıldı. Daha sonra asteğmenlerin aileleriyle buluşmasında duygu dolu anlar yaşandı. Yakınlarına sarılan yedek subaylar, gözyaşlarına hakim olamadı. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Protestan Kilisesi Pastörü Orhan Pıçaklar Gülen'den hediye saat mi aldı

Samsun'da Protestan Kilisesi Pastörü Orhan Pıçaklar Gülen'den hediye saat mi aldı