30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN'DA KIŞLA MAHALLESİNDE YAŞANAN LAĞIM SORUNU 7 AYDIR ÇÖZÜMLENEMEDİ

Samsun'da Kışla mahallesinde yaşanan lağım sorunu 7 aydır çözümlenemedi

Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Kışla mahallesi Çatalçam sokakta inşaat sahasından akan lağım suyu sorunu 15 Mart 2020 tarihinden bu yana defelarca haber olmasına rağmen çözümlenmedi.

07 Eylül 2020 Pazartesi 15:52 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesi Kışla mahallesinde bir inşaat çalışması sonrası mahalleye lağım sularının aktığı ve pis suların adeta göle döndüğü 15 Mart 2020 tarihinde gündeme gelmişti. Aradan 7 ay geçmesine rağmen mahallenin sorunu çözülemedi..


Samsun'da tam 7 aydır bir mahalle, inşaat sahasından akan lağım suları ile mücadele ediyor. Korona Virüs salgını sürecinde gündeme gelen lağım suyu sorunu, tam 7 aydır yetkililer tarafından çözümlenemiyor.

Samsun Kent Haber, Kışla mahallesi Çatalçam sokakta yaşanan sorunu 15 Mart 2020 tarihinde gündeme getirerek, yetkilileri göreve davet etmişti. Korona Virüs sürecinde mahallede yaşanan lağım suyu sorunun başka hastalıklara davetiye çıkartacağı uyarılarımız sonrası Samsun SASKİ mahalleye giderek önlem almıştı. Ancak bu önlemin sorunu çözmediği ve lağım sularının akmaya devam ettiği 21 Mart 2020 tarihinde yayınladığımız ikinci bir haber ile gündeme gelmişti. Buna rağmen Kışla mahallesinde ki sorun devam etmiş bu nedenle bölgede yaşayan bir vatandaş, "Mahallemize olimpik yüzme havuzu kazandırdılar" diyerek duruma tepki göstermişti.

Kışla mahallesinde yaşanan lağım suyu sorununun aradan geçen 7 aya rağmen giderilmediği mahalleden gelen yeni görüntülerle ortaya çıktı. Yaşanan sorunu bir video çekerek Samsun Kent Haber'e ulaştıran bir vatandaş, çocukların lağım sularının bulunduğu inşaat sahasında oyun oynadıklarını ve konuyu belediyelere iletmelerine rağmen hiç kimsenin sorunları ile ilgilenmediğini söyledi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı ayakta yolcu alımını yasakladı Samsun SAMULAŞ'a duyurulur

Cumhurbaşkanı ayakta yolcu alımını yasakladı Samsun SAMULAŞ'a duyurulur