18 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA KIZAMIK PANİĞİ! O HASTANELERE GİDEN HASTALARA TEK TEK AŞI YAPILIYOR

Samsun'da kızamık paniği! O hastanelere giden hastalara tek tek aşı yapılıyor

Samsun'da kızamık paniği o hastanelere giden hastalar tek tek tespit edilip kızamık aşısı yapılıyor. Samsun Gazi Devlet Hastanesi gelen bir hastada kızamık virüsüne rastlanması üzerine, hastane personeli ve hastaneye gelen vatandaşlara kızamık aşısı yapıldığı öğrenildi.

30 Mart 2019 Cumartesi 19:05 GÜNCEL

Samsun'da sağlık görevlilerinin vatandaşlara evlerine giderek kızamık aşısı yapması panik yarattı. Samsun Gazi Devlet Hastanesine geçtiğimiz hafta gelen bir hastada kızamık virüsüne rastlanması üzerine sağlık görevlilerinin harekete geçerek, virüs taşıyan hastanın geldiği tarihte hastanede bulunan vatandaşları tek tek tespit ederek tedbir amaçlı aşı yaptığı öğrenildi.


Samsun'da bir hastada kızamık belirtisinin ortaya çıkması üzerine Gazi Devlet Hastanesine o tarihte gelen hasta ve hasta yakınlarında panik yaşanırken, edinilen bilgiye göre hastane yönetimi açılan kayıtlardan vatandaşları tespit ederek, tedbir amaçlı kızamık aşısı çalışması başlattı. Samsun Gazi Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum Çocuk Hastanesinde tüm personele de kızamık aşısı yapıldığı öğrenilirken, hastane görevlileri tarafından kızamık aşısı için aranan aileler panik içinde haber merkezimizi arayarak 'Samsun'da kızamık virüsü salgını' olduğunu söyledi.

Haber Gazetesinden Bayram Ok ise geçtiğimiz günlerde bu olayı  'Samsun'da virüs alarmı! Personel aşılandı' ve 'Samsun'da Salgın Paniği'  başlıklı iki ayrı haber ile kamuoyuna duyurdu.

Bayram Ok'un haberine göre geçtiğimiz hafta yurt dışından Samsun'a gelen bir vatandaş Samsun Gazi Devlet Hastanesine gitti. Görevliler gelen hastanın kızamık virüsü taşıdığını ve ağır kızamık hastası olduğunu tespit ederek durumu Sağlık Bakanlığına bildirdi. Bakanlık olayla ilgili harekete geçerek Samsun'a bir heyet gönderdi. Gelen heyet ve hastane yönetimi, kızamık virüsü taşıyan hastanın geldiği tarihte hastanede bulunan hasta ve yakınlarını güvenlik kameraları ve hasta kayıtlarından tek tek tespit etti.

Görevliler kızamık virüsü taşıyan hastanın, hastanede 09:15 ile 12:00 saatleri arasında dolaştığı kat ve koridorlarda bulunan diğer hastalara da virüs bulaştırma ihtimaline karşı, vatandaşları telefon ile arayarak tahlil için hastaneye davet etti. Samsun Gazi Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum Çocuk Hastanesi Acil Servisinde görev yapan sağlık personeline de kızamık virüsüne karşı aşı yapıldığı öğrenildi.

Samsun'da geçtiğimiz hafta yaşanan kızamık virüsü olayı ile ilgili Gazi Devlet Hastanesine gelen ve tespit edilen vatandaşlara evlerine gidilerek aşı yapıldığı bildirildi.  Samsun Kent Haber haber merkezini arayan bir vatandaş, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinden arandığını söyleyerek kendisine kızamık virüsü olduğu yönünde bilgi verildiğini söyledi. Yaptığımız araştırmada Haber Gazetesinden Bayram Ok'un geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği olayla ilgili çalışmaların devamı olarak vatandaşların, tedbir amaçlı gerekli tahliller için hastaneye davet edildiği yada aşılandığı öğrenildi. 

KADIN DOĞUM HASTANESİNDE İKİ HASTADA KIZAMIK BELİRTİSİ 
Samsun Gazi Devlet Hastanesinde bir hastada görülen kızamık belirtisinin yanı sıra Samsun Kadın Doğum Hastanesinde iki ayrı hastada kızamık belirtisinin tespit edildiği bildirildi.

Olayla ilgili kızamık virüsü salgınına yönelik bir bulgu olmadığı da belirtilirken, "Hastanemize gelen bir hastada kızamık belirtileri tespit edildi. Bulaşıcı bir hastalık olması nedeni ile hastanın , hastaneye geldiği gün içinde hastanede bulunan diğer vatandaşlarımızı da tespit ederek tedbir amaçlı aşılıyoruz" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Gazi

31 Mart 2019 Pazar 11:26

Gazide sağlık çalışayım aşı da yapilmadi.Tüm sağlık personeline aşı yapılmadi yani haber yanlış ....

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor sevdalısı Mehmet Soykan anısına Üni-Sam üyeleri kütüphane kurdu

Samsunspor sevdalısı Mehmet Soykan anısına Üni-Sam üyeleri kütüphane kurdu