26 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN'DA KOCADAĞ YAYLASINDA KAR KALINLIĞI 30 SANTİMETREYE ULAŞTI

Samsun'da Kocadağ Yaylasında kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı

Samsun'da bin 350 rakımlı Kocadağ Yaylasında kar kalınlığı 30 santimetreye ulaşırken, kar yağışı nedeni ile yolda kalan off road tutkunlarını Samsun Arama Kurtarma Offroad Kulübü üyeleri kurtardı.

24 Ocak 2018 Çarşamba 11:28 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan bin 350 rakımlı Kocadağ Yaylası'nda kar kalınlığı yer yer 30 santimetreye kadar ulaştı.


Samsun şehir merkezine uzun süredir kar yağmasını bekleyen vatandaşlar, karın tadını çıkarmak için Kocadağ Yaylası'na çıktı.

Atakum ilçesi sınırlarında bulunan Kocadağ Yaylasının yüksek kesimlerine off-road için çıkan bazı sürücüler ise yoğun kar yağışı nedeni ile yolda kaldı. Samsun Arama Kurtarma Offroad Kulübü üyeleri yolda kalan araçlara yardımcı oldu. Samsun Arama Kurtarma Offroad Kulübü üyesi Onur Aşar, Kocadağ'a çok sık geldiklerini belirterek, bu yıl Karadeniz'e beklenen karın yağmadığını ifade etti.Samsun Arama Kurtarma Offroad Kulübü üyesi Onur Aşar, yaptığı açıklamada "Kulüple beraber Kocadağ'a geldik. Buralarda geziyoruz, karın keyfini çıkarıyoruz. Kar ilk önce buraya yağıyor. Buralar çok eğlenceli, herkesi bekliyoruz." diye konuştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba Ülkü Ocaklarından Afrin açıklaması: Cepheye gitmeye hazırız

Samsun Çarşamba Ülkü Ocaklarından Afrin açıklaması: Cepheye gitmeye hazırız