16 Ekim 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA KONAK SİNEMASI ALANINA YAPILAN MAĞAZA İÇİN UYDURMA ÇALIŞMA RUHSATI İDDİASI

Samsun'da Konak Sineması alanına yapılan mağaza için uydurma çalışma ruhsatı iddiası

Samsun'un İlkadım ilçesinde yıkılan eski Konak Sineması alanında yapılan mağazanın çalışma ruhsatının uydurma olduğu iddia edildi.

23 Haziran 2021 Çarşamba 18:50 GÜNCEL

Samsun'da iş yeri ruhsatı ve yapı kullanma izni olmadan açılışı yapılan eski Konak Sineması alanındaki mağaza bu seferde uydurma çalışma ruhsatı iddiası ile yeniden gündemde.


USULSÜZLÜKLERLE DOLU
İlkadım ilçesi sınırlarında bulunan ve yıkımı yapılan eski Konak Sineması alanına yapılan mağaza ile ilgili Samsun Kent Haber'e açıklama yapan 
Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu üyesi İshak Memişoğlu, "O mağaza usulsüzlüklerle dolu" dedi.

UYDURMA ÇALIŞMA RUHSATI İLE GÖZ YUMULUYOR
Samsun Mimarlar Odası eski Başkanı ve Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu üyesi İshak Memişoğlu, daha önce iş yeri ruhsatı ve yapı kullanma izni olmadan açılan ve bu olayın gündeme gelmesi sonrası bir süre mühürlenerek kapatılan mağaza ile ilgili yaptığı açıklamada, "Mağazanın önünde bulunan 1.70 enindeki parçanın terk edilmesi gerekiyordu. Duvarlar yıkıldı halen daha şahsın mülkiyetinde görünüyor. Bundan dolayı üstünden de çıkma yaptı, o da usulsüz. Üstünden çıkma yapamaz o da usulsüz. Yapı kullanma izin belgesi olmaksızın binanın altına mağaza açıldı. Kısmi yapı kullanma belgesi almış olsa da, ortak kullanım alanlarını bitirmiş olması lazım. Otoparkları çalışmıyor, bu da usulsüz. Uydurma bir çalışma ruhsatı ile bu duruma göz yumuluyor" dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Erol

27 Haziran 2021 Pazar 15:02

memişoğluda, başkan necaatinde avantanın lavantanın peşinde ikisininde birbirinden farkı yok •••

Selo

25 Haziran 2021 Cuma 21:12

Necattinin hangi işi doğru,hepsi yanlış hepsi hatalı.Memişoğlu sende ondan aşşağı tarafın yok Evkuru, yazdın ,Anadolu hastahanesini desen aynı hatalı olanı necattin başkandan düzeltmesini bekliyeceğine dsen odasın ver mahkemeye yargı halletsin neden korkuyon . Necattin başkan doğru işin yanında değilki işi gücü eğrinin yanında ekibinide ona göre seçmiş böyle gitmek le ne kadar dürüst oldukları belli değilmi..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun TED Kolejinde  8'inci sınıf öğrencileri  'Artık Liseliyiz' dedi

Samsun TED Kolejinde 8'inci sınıf öğrencileri 'Artık Liseliyiz' dedi